V obklopení predátorov 47 metrov pod hladinou

47 Meters Down dostal svoj ďalší trailer.

Ak sa vám zdá, že film 47 Meters Down predsa nie je žiadnou novinkou a určite ten film vyšiel, neboli by ste až tak veľmi ďaleko od pravdy. Práva na film odkúpila distribučná spoločnosť Freestyle Releasing od Dimension Films a názov sa menil z 47 Meters Down na In the Deep, len aby v Freestyle Releasing urobili krok späť a film premenovali na 47 Meters Down.

Tento creature/ survival žraločí horor mal vyjsť 2. augusta v roku 2016, nakoľko samotná produkcia sa skončila už v roku 2014. No ak si spomínate, v tom istom čase sa dostal do kín ďalší žraločí horor s Blake Lively, The Shallows. Keďže sa nikto nechcel biť o možné zisky, dátum vydania filmu sa presunul na október. A keďže čítate tento článok, je zrejmé, že 47 Meters Down naozaj nevyšiel. Teda, nie tak celkom.

Už v roku 2016 v teplom mesiaci august film totiž omylom vyšiel na VOD službách a dokonca aj na DVD. Išlo síce o nedorozumenie, no je vtipné, že niekto vlastní film na DVD, ktorý sa ešte nedočkal oficiálnej kino premiéry.

Samotný film je o dvoch kamarátkach užívajúcich si Mexiko. Lisa sa snaží zvládnuť ťažký rozchod a Kate jej v tom proste musí pomôcť. Po jednom nočnom stretnutí s lokálnymi mužmi, sa Kate podarí presvedčiť Lisu na malý adrenalínový zážitok, ktorý zahŕňa more a žraloky belasé.

Skúsení miestni odborníci ich zavrú do klietky a spustia do bezpečnej hĺbky tak, aby sa mohli pokochať žraločou nádherou. Aj keď žraloky nezvyknú ľudí napádať a skôr z nich majú strach, nachádzame sa v hororovom filme a tak je jasné, že silné lano zabezpečujúce polohu klietky sa roztrhne a klietka s dvoma kamarátkami dopadne na dno.

Lisa a Kate sa ocitnú v absolútnej tme plnej neprebádaných a prírodných hrozieb za spoločnosti dochádzajúcich bateriek vo svietidlách a čoraz prázdnejších kyslíkových bômb.

Čakajúc na záchranu sa stanu obeťami vlastného strachu a žraločích útokov.

Film zrežíroval Johannes Roberts, taktiež zodpovedný za filmy Storage 24 (2012) a The Other Side of the Door (2016). O scenár sa postaral taktiež Roberts, no pomohol mu Ernest Riera, ktorý s ním spolupracoval na horore The Other Side of the Door (2016).

Vo filme si zahrali Mandy Moore, Claire Holt, Matthew Modine, Santiago Segura, Yani Gellman, Chris J. Johnson.

47 Meters Down vyjde 16. júna tohto roku.

Trailer č.2:

Zábery z filmu:

Plagát: