Preskočiť na obsah

V mysterióznom hoteli v horore ‚The Night‘ trvá noc večne

Nie je servis ako servis.

Horor The Night je zaujímavý debutový projekt, za ktorým stojí Kourosh Ahari, narodený v Iráne. Nielenže ide o prvý film americkej produkcie, ktorý získal licenciu na premietanie aj v porevolučnom Iráne, ale taktiež sa k svojej inšpirácii veľmi otvorene hlási. Ňou je legendárny The Shining (Osvietenie) od Stephena Kinga.

Príbeh tohto filmu je o iránskej manželskej dvojici Babakovi a Nede. Ich vzťah melie z posledného a obaja sa ocitli v desivej manželskej rutine, ktorá ich oboch vyčerpáva. Majú však malé dieťa a boj o spoločnú budúcnosť motivuje práve idea stabilnej rodiny. Po noci strávenej s priateľmi zašikujú samých seba a dieťa do hotela s názvom Normandie. Hotel Normandie je plný pocitových kontradikcií. Zároveň je desivý a prívetivý, dýchajúci bohatou históriou no vyžarujúci úzkosť. Ich spoločnú noc sprevádzajú nevysvetliteľné udalosti. Jednou z nich je aj domnelý pocit, že noc trvá večne. V izbe mysteriózneho hotela nie sú sami. Spoločnosť im robí zlomyseľná sila, odhaľujúca temné tajomstvá, ktoré si manželia Babak a Neda pred sebou tajili. Pred hororom ich životov niet úteku.

Horor The Night zrežíroval Kourosh Ahari. So scenárom mu pomohol Milad Jarmooz .Vo filme si zahrali Niousha Noor, Shahab Hosseini, Steph Martinez, Leah Oganyan, George Maguire, Elester Latham, Boshra Haghigi, Gia Mora.

The Night je z produkcie Mammoth Pictures, Indie Entertainment, Orama Filmworks a vyjde na VOD 29. januára 2021 vďaka IFC Midnight.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *