Upírsky seriál The Strain láka na poslednú štvrtú apokalyptickú sériu

Seriál The Strain láka na poslednú štvrtú sériu.

Guillermo del Toro, spisovateľ a hlavne ikonický režisér filmov The Devil’s Backbone (2001), Hellboy (2004), Pan’s Labyrinth (2006), či Crimson Peak (2015), si pred rokom 2009 spísal originálnu dejovú líniu zasadenú do sveta vampírov, ktorú chcel premeniť na podobu televízneho seriálu. Keďže sa mu nepodarilo nájsť kupcu a stanica FOX chcela, aby televízna séria bola komédiou, spolu so scenáristom a spisovateľom Chuckom Hoganom začali pracovať na knižnej sérii.

Vznikla tak trilógia The Strain (u nás Upírska trilógia), ktorá sa celkovo skladá z kníh The Strain (Žihadlá, 2009), The Fall (Nákaza, 2010) a The Night Eternal (Večná noc, 2011).

Vďaka veľkému úspechu kníh sa na produkciu seriálovej adaptácie vrhla televízna stanica FX. Seriál The Strain si odbil premiéru 13. júla 2014. Odvtedy vyšli už tri série a posledná čaká divákov toto leto.

The Strain sa v prvej sérii tešil celkom značnej obľube, kedy k obrazovkám prilákal v priemere 2 mil. divákov na jednu epizódu. No naprieč sériou čísla klesali. Druhá séria oslovila v priemere 1,3 mil. divákov a tretia svojich fanúšikov stlačila pod 1 milión. Štvrtá tak bude posledná a uzatvorí príbeh po vzore literárnej predlohy.

Ak s trilógiou The Strain alebo so seriálom nie ste úplne oboznámení, ide o príbeh v ktorom sa na Medzinárodnom letisku J.F. Kennedyho započne upírska epidémia riadená najmladším zo siedmych originálnych vampírov (strigoi), ktorí sú viac vedomou substanciou než telom. Sú známi ako The Ancients. Najmladší, Master, sa však rozhodol ovládnuť svet, čím sa vzoprel poslaniu ostatných šiestich pôvodných vampírov.

Epidémia sa šíri bielymi červami, ktoré sú súčasťou existencie samotných vampírov a fungujú viac na vedomom spojení, než tradičnej parazitickej infekcii.

Čakajúcej apokalypse sa postaví skupinka ľudí pozostávajúca z bývalého šéfa CDC a epidemiológa Ephraima Goodweathera, kolegyne Nory Martinez a Abrahama Setrakiana, rumunského Žida, ktorý prežil Holokaust a desivé chvíle v koncentračnom tábore Treblinka. Vtedy sa poprvýkrát stretol s najmladším originálnym vampírom, ktorému odvtedy k absolútnej nadvláde pomáha bývalý SSák Thomas Eichrost.

Abraham sa ho snažil poraziť už vo svojej mladosti, no neúspešne. Teraz sa chce dočkať úspešnej odvety v ktorej mu okrem viacerých spoločníkov bude pomáhať syn Mastera, Quinlan, ktorý slúži ako ochranca pôvodných vampírov, poháňaný nenávisťou k otcovi.

Ak ste nevideli tretiu sériu, tak prestaňte čítať.

Predposledná séria skončila víťazstvom Mastera, explózia z finále tretej série mala za následok globálnu nukleárnu apokalypsu, ktorá oslobodila vampírov a mohli sa začať slobodne pohybovať aj počas dňa. Master zaviedol totalitný režim v ktorom boli ľudia strachom dohnaní k spolupráci a slúžia vampírskej moci.

Nájdu v sebe televízni hrdinovia posledné sily na odpor a boj voči vláde teroru?

Prvá epizóda štvrtej série bude mať premiéru 16. júla.

Trailer k seriálu:

Trailer k štvrtej sérii:

Zábery zo seriálu: