Preskočiť na obsah

Upírsky seriál od Ridleyho Scotta dostal prvý trailer

Upírske experimenty a hrozba pandémie.

Ridley Scott (Alien, Blade Runner, Hannibal, Prometheus, The Martian), produkcia zodpovedná za 10 Cloverfield Lane a televízna stanica FOX vdýchnu seriálový život románovej hororovej trilógii The Passage od Justina Cronina. Pozostáva z kníh The Passage (2010), The Twelve (2012), The City of Mirrors (2016) a svojimi širokými časovými krídlami pokrýva celé milénium od počiatkov apokalyptickej upírskej pandémie.

Príbeh seriálovej adaptácie sa venuje vládnemu experimentálnemu programu Project Noah, ktorého ultimátnym cieľom je vytvorenie „všeliečiteľnej“ látky, ktorá zbaví ľudstvo ochorení. Tento experiment však stavia na testoch s nebezpečným vírusom prenášaným jedným druhom netopiera vyskytujúceho sa v Bolívii. K tomuto pozitívnemu potenciálu vírusu ich doženie prežitie „pacienta nula“ Fanninga, jedného z dvojčlennej expedície skúmajúcej pôvod vírusu. Jeho imunitný systém začne totiž preukazovať nevídané vlastnosti.

Vedci za projektom Noah experimentovali výhradne na smrť odsúdených väzňoch, no práve pacient nula ich presvedčí o tom, že dôležitú úlohu v experimentoch hrá vek testovaného subjektu. K úspešnému vynájdeniu zázračnej látky potrebujú dieťa, najlepšie také, ktoré sa stratilo v systéme a neprejavujú oň záujem ani vlastní rodičia. Tieto kritéria spĺňa sirota Amy Bellafonte a federálny agent Brad Wolgast je pasovaný za kuriéra.

Brad však začne trpieť morálnou dilemou nad správnosťou jeho konania. Vedci z projektu Noah mu odmietli prezradiť ich plány s Amy a z toho dôvodu ho ovládne pocit, že drobné dievča s náročným životom vedie na rozsudok smrti v mene bláznivého medicínskeho sna. Rozhodne sa svoj príkaz neposlúchnuť a Amy zachrániť.

Zatiaľčo Brad a Amy vedú boj s vedením tajného projektu, nakazené upírske subjekty nachádzajúce sa v tajnej vládnej budove projektu Noah začnú preukazovať silu, ktorá ich motivuje k plánu ujsť z priehľadných ciel. Nielenže je samotný vírus tak smrteľný a nákazlivý, že by v krátkej dobe vyhladil celé ľudstvo, ale experimentami na upírov pretransformované bytosti predstavujú ešte ťažšie kontrolovateľné nebezpečenstvo.

Po úniku upírsky sa správajúcich pacientov tak stále jedinú záchranu predstavuje Amy. No Brad sa ju nehodlá zradiť.

Prečo je však práve Amy taká dôležitá?

O réžiu pilotnej epizódy sa postaral Matt Reeves (Dawn Of The Planet Of The Apes, Cloverfield). Scenár napísala Liz Heldens (Friday Night Lights). V seriáli sa objavia Saniyya Sidney, Vincent Piazza, Jamie McShane, Allie McCulloch, Mark-Paul Gosselaar, Emmanuelle Chriqui, Caroline Chikezie, Brianne Howey a ďalší.

Prvá epizóda The Passage vyjde pravdepodobne až na začiatku roka 2019.

Trailer:

Zábery zo seriálu: