Unikátny bábkový horor Frank & Zed je pred finišom

Frank & Zed je unikátny hororový projekt.

Bábkoherectvo a a profesia bábkoherca/bábkoherečky sú náročné umelecké disciplíny, ktoré sa v súčastnosti netešia komerčnej prestíži. Málokto z nás sa samostatné rozhodne ísť na bábkoherecké predstavenie vžiť sa do sveta bábok. Väčšina z nás má zrejme spomienky s bábkami spojené so školskými exkurziami a kultúrnymi podujatiami, ktoré bežný školák vnímal ako vyhnutie sa slovenčine a matematike. Avšak projekt Frank & Zed si pripravil bábkové umenie, ktoré ohromí aj fanúšika hororového žánru.

V minulosti sme už spomínali legendárni filmovú sériu Puppet Master, takže pre nášho čitateľa čisto bábkové horory nie sú veľkou neznámou, no Frank & Zed je prvým celovečerným filmom za posledných 30 rokov, ktorý je hraný 100% bábkami a maňuškami. Tvorcovia ručne vytvorili celý filmový svet a spolu s príbehom ho dokopy zlepili na úctyhodných 450 záberov.

Samotný dej je o Frankovi a Zedovi, dvoch príšerách z iného súdka, ktorí pred stáročiami prežili vojnu zodpovednú za vyplienenie krásnej dediny. Frank a Zed boli pôvodne nepriatelia, no v „príšernom“ stave im nezostalo nič iné, než sa spoľahnúť jeden na druhého. Frank už viac než 100 rokov zbiera mozgy, ktorými kŕmi Zeda. Ten pre zmenu vlieva život do Franka. Ich pokojný symbiózny život pretne náhodný dedinčan, ktorý sa stane Frankovou obeťou. To nenechá odvážnych dedinčanov chladnými a vystrúhajú plán pomsty. Čeliť dvom mŕtvym monštrám však nie je žiadna sranda a keďže v tej dobe nepoznali The Walking Dead, ani len netušia, že stačí jeden hryz a celá vysnívaná bitka sa môže skončiť nemŕtvym fiaskom.

Frank & Zed je plný unikátnych postavičiek a detailných praktických efektov. V roku 2015 už tvorcovia žiadali o finančnú pomoc cez Kickstarter, išlo však len o 35 minútový filmík. Teraz chcú priniesť celovečerný horor trvajúci 95 minút. Naposledy vyzbierali viac než 30 tisíc amerických dolárov, teraz na dokončenie výnimočného hororového filmu potrebujú niečo cez 15 tisíc amerických dolárov a musia ich vyzbierať do 10. novembra. Ak môžete, pomôžte im. Na stránke Kickstarter kampane nájdete nádherné odmeny za rôzne finančné príspevky.

Film by mal vyjsť niekedy okolo mája budúceho roku.

Neváhajte a pomôžte TU.

Trailer:

Zábery z filmu: