Ukrýva sa v dome duch alebo niečo ešte desivejšie?

The Follower a dom duchov.

Videá zachytávajúce údajné paranormálne aktivity patria medzi tie najpopulárnejšie na internete a vôbec na najväčšej platforme YouTube. Keď to človek spojí s ďalším obľúbeným typom videí- vlogmi, dostane milióny vzhliadnutí a zmluvu na publikáciu vlastnej knihy. Byť virtuálnou súčasťou niekoho života bolo odjakživa príťažlivé, veď na tom boli postavené reality show. Byť súčasťou niečej autentickej paranormálnej skúsenosti je tak dokonalým receptom na úspech.

Medzi také úspešné internetové osobnosti patrí aj David Baker, ktorý sa špecializuje na paranormálny svet. Jeho videa dokumentujú desivé zážitky z pohľadu ručnej kamery a preto nie je žiadnym prekvapením, že má za sebou početný divácky zástup. Najnovším prípadom na ceste objavovania nadprirodzenej pravdy je údajná nezvyčajná aktivita v dome, v ktorom žije osamelá žena. Davidovi dovolí natáčať úplne kdekoľvek, no zakáže mu navštíviť izbu jej zosnulej starej mamy.

Pobyt v rozľahlom dome má bezpochyby svojskú atmosféru, no David je vo svojej honbe na duchov celkom neúspešný. Vystrašený divák by v tmavých miestnostiach určite našiel presvedčivú hru tieňov, no nič, čo by zabezpečilo virálny nárast vzhliadnutí.

Svoje tajné priania však započne veľmi rýchlo ľutovať. V dome sa začnú diať skutočne nevysvetliteľné veci a excentrické správanie osamelej ženy v dome mu naozaj nepridáva na pokoji. Čo ho začne desiť ešte viac je pocit, že „niečo“ v dome sa ho snaží vyhnať a varovať. Našiel David materiál pre svoj najlepší vlog? Podarí sa mu odhaliť pravdu o tom, čo sa deje v dome a čo je zodpovedné za podozrivé správanie ženy?

Za filmom The Follower stojí Kevin Mendiboure (The Photographer, 2017) a hlavné úlohy stvárnili Nicolas Shake a Chloé Dumas. The Follower bol na festivale FANtastic Horror Film Festival nominovaný na ceny za najlepší strih, najlepší medzinárodný film a najlepší triler. Film je vďaka Terror Films od 31. októbra dostupný na viacerých digitálnych platformách ako sú iTunes, Amazon Prime a Google Play.

Trailer:

https://youtu.be/if80vt1b12w

Zábery z filmu:

Plagát: