Tvorcovia ‚American Horror Story‘ pracujú na seriáli o Jeffreym Dahmerovi

Ryan Murphy pracuje na novom seriáli, ktorý sa pozrie na Jeffreyho Dahmera.

Môj priateľ Dahmer.

Čo by dal človek za to byť v koži Ryana Murphyho. Čoho sa dotkne, to sa premení na peniaze, ohlas v médiách a novú armádu fanúšikov. Schopnosť chytiť sa projektov rôznych žánrov a byť vždy úspešný má svoju cenu. V prípade Murphyho 300 miliónov amerických dolárov. To je zmluva, ktorú v roku 2018 podpísal s Netflixom a bude trvať až 5 rokov.

Glee, American Horror Story, Scream Queens, Feud či 9-1-1. V Netflixe vedeli, prečo ho chceli a svoju drahú dôveru im odvďačil. Pre Netflix s dlhodobými partnermi Ianom Brennanom a Bradom Falchukom vytvorili seriály Hollywood a The Politician. Prvý menovaný získal dve Primetime Emmy a The Politician bol nominovaný na dva Zlaté glóbusy. S Evanom Romanskym minulý mesiac odpremiérovali úspešný a populárny hororový seriál Ratched.

Je teda len prirodzené, že ďalší projekt bude 10 epizódny seriál o neslávnom sériovom vrahovi Jeffreym Dahmerovi. Podľa Deadline má byť príbeh vyrozprávaný z pohľadu obetí a dej sa bude dotýkať Dahmera od detstva v 60. rokoch až po jeho zatknutie v rokoch 90.

Ryan Murphy bude na seriáli pracovať s hore spomínaným Ianom Brennanom. O réžiu sa postará Carl Franklin z Mindhunter (Lovci myšlienok) a o scenár a réžiu Janet Mock, s ktorou Murphy spolupracoval na projektoch Pose a Hollywood.

Seriál je stále v pre-produkcii s vidinou začatia natáčania v úvode budúceho roku. Seriál ešte nemá obsadeného Dahmera. Vieme však, že jeho otca si zahrá Richard Jenkins (The Shape of Water).

Seriál bude niesť názov Monster: The Jeffrey Dahmer Story.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *