Preskočiť na obsah

Tvárou v tvár Luciferovi v horore Luciferina

Pekelný teror vo filme Luciferina.

Diabol si vždy nájde cestu, minimálne v argentínskom horore Luciferina od režiséra Gonzala Calzadu (Resurrección, 2015). V tomto filme stretneme mladú 19 ročnú Natáliu, ktorá sa pripravuje na poslanie mníšky. Z jej rodného domova však príde správa o vážnom stave jej otca. Ich spoločný vzťah bol vždy komplikovaný, v podstate mal otec náročný vzťah s každým členom rodiny. Prišlo jej však vhodné sa s otcom aspoň rozlúčiť, keď už nič iné.

Po návrate do domoviny si rozlúčku rozmyslí a radšej dá na návrh jej sestry a priateľov. Údajne sa kúsok neďaleko v lese nachádza rastlina, ktorá je pri správnom rituále schopná v človeku vzbudiť nezabudnuteľný zážitok. Natália si chcela vyskúšať dobrodružstvo naprieč jej vedomím a svetom, ktorého sa nemožno dotknúť. Vedela o tom, že po tragickej nehode matky v sebe našla nevysvetliteľné schopnosti prozreteľnosti. Bolo by fajn nájsť odpovede na nezodpovedané otázky.

Keď však Natália a jej kamaráti podstúpia rituál v opustenej budove, namiesto pozitívnych zážitkov nájdu peklo. Ocitnú sa vo svete, v ktorom žijú ich najhoršie obavy, hriechy, túžby, bolesť a nočné mory. Natália, pripravená na život v celibáte, sa tak ocitne zoči voči samotnému diablovi, ktorý jej ukáže pravú tvár jej daru. Bude si ju však chcieť získať pre seba a Natália sa tak ocitne v pekelnej dimenzii, ktorá sa bude snažiť zbúrať steny vytvorené katolíckou vierou.

Horor Luciferina je film, ktorý prebáda sexualitu, sexuálnu zdržanlivosť, náboženstvo, nevinnosť a zlo. Zahrali si v ňom Sofía Del Tuffo, Victoria Carreras, Augustin Dalte, Gastón Cocchiarale a ďalší.

Luciferina je z produkcie Buffalo Films, Cinemagroup, La Puerta Cinematográfica a cez distribučnú spoločnosť Artsploitation Films vyjde v priebehu tohto roka.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: