Preskočiť na obsah

Tri nové fotografie z filmu TO navodzujú skutočný hororový orgazmus

Fanúšikovia a nedočkavci filmu To sa potešia trom novým záberom.

Stephena Kinga a jeho tvorbu zrejme nie je nutné predstavovať. Tento spisovateľský génius a kráľ hororu patrí medzi najdôležitejšie postavy literatúry dvadsiateho storočia a na svojom tempe vôbec neubral.

Diela ako Podpaľačka, Tretie oko, Cintorín zvieratiek, Žiarenie, Mizéria, Hmla, Cujo, Carrie, Prekliatie Salemu, Christina, Zelená míľa, či Vykúpenie z väznice Shawshank definovali S. Kinga nielen ako žánrového kráľa, ale aj ako autora vlastného štýlu, ktorý má v kníhkupectvách vlastnú poličku.

Medzi jeho najlepšie a najkomplexnejšie tvorby sa radí aj román To, ktorý minulý rok oslavoval 30 rokov. Aj pre neznalých je určite povedomý tancujúci klaun Pennywise so svojim ikonickým vzhľadom, ktorý desí deti a dospelých už desaťročia.

Nová filmová adaptácia kultového románu To sa bude skladať z dvoch samostatných filmov. Prvý z nich sa bude orientovať na detstvo hlavných hrdinov a kreatúry Pennywisa, terorizujúcej mestečko Derry v štáte Maine. Druhá časť bude rozprávať príbeh dospelých hrdinov a o ich návrate do nočnej mory. Natáčanie druhej časti sa už údajne začalo a všetko bude pripravené na rok 2018.

To/Pennywise je desivá entita schopná naberať podobu strachov a fóbií svojich obetí, hlavne detí, ktoré zláka svojim nevinným klaunovským vzhľadom. V románe a vo filme To môžeme byť svedkami siedmych detí a ich konfrontácie s týmto stelesnením zla.

To sa dočkalo svojej filmovej adaptácie v roku 1990 vo forme minisérie vysielanej počas dvoch nocí. Postavu Pennywisa si zahral Tim Curry. Aj napriek tomu, že išlo o adaptáciu nie tesne vernú knižnej predlohe, dokázala okolo seba vytvoriť masívny kult fanúšikov.

O novom filmovom stvárnení románu sa hovorilo niekoľko rokov, počas ktorých prebiehali rôzne rošády so scenárom a režisérmi. V roku 2015 od projektu odišiel vizionár Cary Fukunaga, ktorý sa dostal do povedomia hlavne vďaka prvej sérii seriálu True Detective. Nahradil ho režisér Andres Muschietti. Ten má na svojom konte horor Mama (2013).

Film „To“ bude R- rated a diváci sa môžu tešiť na drsné scény, čo je pochopiteľné, nakoľko ide o stelesnenie zla snažiacej sa zabiť malé deti. Mnohí stále špekulujú nad tým, či sa tvorcovia rozhodli sfilmovať aj jednu veľmi kontroverznú scénu zobrazujúcu sexuálny styk maloletých.

Siedmych detských hrdinov si zahrali Jaeden Lieberher, Finn Wolfhard, Nicholas Hamilton, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs, a Jeremy Ray Taylor. Finna Wolfharda môžete poznať zo seriálového hitu Stranger Things. Pennywisa si zahral Bill Skarsgard.

Nové fotografie z filmu nájdete nižšie. Podľa všetkého by mal vyjsť nový trailer už v túto stredu alebo vo štvrtok.

To vyjde v kinách 8. septembra 2017.

Nové zábery z filmu:

Text je upraveným a doplneným zhrnutím predchádzajúcich článkov publikovaných na Horormagórii.

Značky:

1 názor na “Tri nové fotografie z filmu TO navodzujú skutočný hororový orgazmus”

  1. Pingback: Oficiálny trailer k filmu TO má v sebe všetko, po čom fanúšikovia túžili - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.