Preskočiť na obsah

Trailer na Hellraiser: Judgment je konečne tu!

Hellraiser: Judgment je takmer tu!

O novom, v poradí už desiatom pokračovaní hororovej legendárnej série Hellraiser sa hovorí pomerne dlho. Dokonca aj jeden z našich prvých článkov na tomto webe sa venoval práve ďalšiemu filmu z tejto série. Fanúšikovia sa však dočkali len pár fotiek a celkom dobre znejúcich podcastových slov od režiséra Garyho J. Tunnicliffa.

Lenže pozitívne slová sa od začiatku pošuškávania topili vo vlnách negativity a skepticizmu, nakoľko malo ísť o ďalší manéver zachovania si práv na Hellraisera.

Práva na filmy Hellraiser má totiž produkčná a distribučná spoločnosť Dimension Films. Tá si v minulosti odniesla kritiku od fanúšikov i samotného originálneho predstaviteľa Pinheada Douga Bradleyho. Aby totiž v Dimension Films nestratili zlaté práva, museli unáhlene natočiť nový film, z čoho vznikol neslávny Hellraiser: Revelations (2011), známy aj ako „To sa nikdy nestalo, kráčajte ďalej.“

V prípade nového Hellraiser: Judgment ide teda opäť o proces udržania si práv. Lichotivo neznie ani len to, že spoločnosť Dimension Films odmietla Judgment scenár trikrát po sebe a dokonca Tunnicliffa jej predstavitelia požiadali o viaceré úpravy, ktoré mali scenár priblížiť tradičnejšiemu poňatiu Hellraiser filmov. Z toho vznikol projekt Hellraiser: Into Darkness, ktorý sa zapáčil aj Dimension Films. Tunnicliffe však odmietol projekt zrealizovať a dožadoval sa produkcie Judgment verzie. V Dimension Films boli zrejme v časovej pasci, nakoľko mu dali zelenú.

Nechceme film vopred odpisovať, no Tunnicliffe bude mať čo naprávať a fanúšikovia mu dajú pocítiť každý kúsok nespokojnosti. Niekoľkokrát sa totiž na adresu fanúšikov vyjadril negatívne a ich reakciu na Hellraiser: Revelations nazval „znásilnením…“ Aj preto sa rozhodol napísať a zrežírovať „netradičný Hellraiser“ pre jeho samotného, nie pre fanúšikov.

Musíme však uznať, že samotný trailer vyzerá dobre. Film má podľa slov režiséra dokonca hraničiť s horror pornom. Kto vie, možno rozhodnutie neuspokojiť fanúšikov sa ukáže byť ako to správne.

Príbeh ďalšieho Hellraisera sa bude točiť okolo troch detektívov pracujúcich na prípade sériového vraha terorizujúceho mestečko. Čím sú bližšie k skutočnému vrahovi, tým viac sa strácajú v pekelnom bludisku brutality, pôvodom doposiaľ nepoznanej dimenzie.

Vo filme si zahrali Heather Langenkamp, Paul T. Taylor, Damon Carney, Randy Wayne, Alexandra Harris, John Gulagher, Diane Goldner, Mike Jay Regan, Andi Powers, Jeff Fenter, Helena Grace a Donald Grace Montie.

Hellraiser: Judgment vyjde 13. februára 2018 a to na DVD, Blu-ray a VOD.

Trailer:

Zábery z filmu:

 

Značky: