Preskočiť na obsah

Po tomto filme už radšej nikdy nezaspíte

Scenárista filmovej série Final Destination si na budúci rok prichystal hororovú lahôdku.

Spánková paralýza už od názvu nie je príjemným javom a v poslednom období sa o ňom hovorí čoraz viac. Ide o zaujímavý a zároveň strašidelný úkaz, ktorý sprevádza celková svalová paralýza, tlak na hrudi, sluchové a vizuálne halucinácie alebo pocit prítomnosti inej bytosti, či entity.

Práve spánková paralýza sa stane centrom filmu Dead Awake. Mladá žena Kate Bowman sa stane terčom starobylej negatívnej sily, ktorá sa zakráda do života ľudí trpiacich spánkovou paralýzou. Spolu s lokálnym umelcom sa rozhodnú túto entitu premôcť, avšak bezúspešne. K pokoji na duši jej nepridá ani vlastný doktor, ktorý sa na celú vec pozerá skepticky a skôr pochybuje o jej mentálnom zdraví, než o nepravdivosti paranormálneho príbehu.

Kate sa preto rozhodne uchopiť pomocnú ruku excentrického odborníka na spánkové poruchy. Svojou snahou však otvoria bránu do sveta zobudených a temná sila sa to rozhodne využiť.

Na scenári pracoval Jeffrey Reddick, taktiež zodpovedný za scenár a postavy k filmom Final Destination 1,2,3,5. Vo filme si postavu Kate zahrá Jocelin Donahue, ktorú môžete poznať z Insidious 2 a fenomenálneho House of the Devil. Spoločnosť jej budú robiť Jesse Bradford (Flags of our Fathers), Lori Petty (Point Break, Orange is The New Black), Brea Grant (Halloween II), či Jesse Borrego (Dexter).

V kinách na budúci rok.

Trailer: