Tim Burton pracuje na seriáli o Wednesday Addamsovej

Wednesday Addamsová ožije v novom seriáli.

Šťastná Streda.

Vážne, kto nepozná do temnoty a ikonického excentrizmu oblečenú rodinu Addamsovcov? Zrodená v mysli umelca a kresliča komiksov Charlesa Addamsa v roku 1938, si získala srdcia televíznych divákov v legendárnom seriáli zo 60. rokov. Po ére televíznych špeciálov, animovanej tvorby a vkročenia do sveta Scooby Doo, si bizarná rodina našla nové generácie fanúšikov skrz legendárne filmy z rokov 1991 a 1993, ktoré sú súčasťou každoročného vysielacieho cyklu aj v našich končinách.

Po kritikmi a fanúšikmi vlažne prijatého animovaného filmu z roku 2019 a oznámeného sequelu zostala budúcnosť Addamsovcov schovaná za hmlou kreatívnej neistoty. No vyzerá to tak, že Addamsovcov – konkrétne milú Wednesday – zachráni človek, ktorý by do fantasticky hrozivého sveta sám zapadol.

Streamovacia služba Netflix v spolupráci s MGM/UA totiž získala pre svoj nový live-action televízny seriál s názvom Wednesday samotného Tima Burtona, zodpovedného za svojské diela ako Beetlejuice, Nožnicovoruký Edward, Predvianočná nočná mora, Sweeney Todd: Diabolský holič z Fleet Street, Ospalá diera či Mŕtva nevesta Tima Burtona.

Skutočne niet lepšieho kandidáta na vybudovanie temného života Wednesday Addamsovej. Tim Burton bude pracovať so scenáristami a producentmi Alfredom Goughom a Milesom Millarom, ktorí boli súčasťou projektov Smallville, Spider-Man 2 a Into to Badlands. V tíme zodpovednom za Wednesday sú aj Andrew Mittman (Výnimoční, Rodina Addamsovcov, 2019), Kevin Miserocchi (riaditeľ nadácie Tee & Charles Addams), Gail Berman (Buffy, premožiteľka upírov, Angel, Výnimoční), Kayla Alpert (Ally McBeal, Code Black) a Jonathan Glickman (Križovatka smrti, Vtedy na východe, Gróf Monte Cristo, Stopárov sprievodca galaxiou).

Wednesday Addamsová, rozoznateľná pre svoj bledý odtieň pokožky, dlhé vrkoče a čiernu módu, od svojej pôvodnej seriálovej podoby malého dievčaťa s láskou k chovaniu pavúkov a k bábikám bez hlavy, vrástla do filmovej sadistickejšej a temnejšej formy. Ikonický cynizmus, kamenný výraz a uveriteľnú lásku k smrti skvele zahrala Christina Ricci.

V pripravovanom 8 dielnom seriáli Wednesday vkročíme do sveta Wednesday Addamsovej na prahu dospelosti, študujúcej v akadémii Nevermore. Okrem hororov adolescencie sa bude snažiť vysporiadať s novými psychickými schopnosťami a s narastajúcim počtom vrážd v meste. Okrem toho jej mysľou začne lomcovať supernaturálna záhada, siahajúca až 25 rokov do minulosti životov jej rodičov.

Seriál Wednesday je v predprodukčnej fáze a tak si naň budeme musieť počkať. Nové detaily ohľadom produkcie a hereckého obsadenia vám pochopiteľne prinesieme.

Plagát:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *