‚Tiché miesto 2‘ prichádza s oficiálnym trailerom

Pst!

Nový rok je tu a neexistuje lepší spôsob, ako ho osláviť, než v spoločnosti nás a Tichého miesta. Pokračovanie na Oscara nominovaného hororového hitu z roku 2018 vyjde už o malú chvíľu, a to v druhej polovici marca. Tento dátum nám bol predstavený pár dní pred Vianocami, kedy vyšiel čistokrvný a dnes takmer nevídaný 30 sekundový teaser trailer. Ten nás navnadil na plnohodnotný trailer, ktorého sme sa dočkali práve teraz.

Režisérsky debut Johna Krasinskeho, herca vtedy prevažne známeho pre stvárnenie postavy Jima Halperta v seriáli The Office, vyrazil dych obrovskej väčšine návštevníkov kín.

Emocionálne zdrvujúci príbeh sledoval rodinné i hororové ťažkosti mladej rodiny žijúcej v post-apokalyptickom svete, ktorého jediným životy ovládajúcim pravidlom bolo zostať za akýchkoľvek okolností ticho.

Tiché miesto malo byť pôvodne jediným a samostatným filmom a to i napriek tomu, že jeho záverečná scéna ponechala vykopnuté dvere predstavivosti divákov. Režisér John Krasinski sa však nakoniec rozhodol vrátiť so sequelom. Podľa vlastných slov ho lákalo opäť navštíviť “tichý” svet, ktorý má schopnosť ponúknuť viac príbehov. Ako sám dodal v rozhovore pre Deadline, nemú katastrofu prežívajú i všetci ostatní.

Zatiaľčo prvý film dali scenáristicky dokopy hlavne Bryan Woods a Scott Beck, pokračovanie mal kompletne pod palcom John Krasinski. V dvojke sa opäť ukážu jeho manželka Emily Blunt a skvelí detskí herci Millicent Simmonds a Noah Jupe. Okrem nich sa vo filme objavia aj Djimon Hounsou (Captain Marvel) a Cillian Murphy (Peaky Blinders).

Tiché miesto 2 (A Quiet Place: Part II) vyjde v slovenských a českých kinách 19.03.2020 vďaka CinemArt.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: