Preskočiť na obsah

Svet Tichého miesta dostane nový film

Hlasné šepoty z Hollywoodu.

Čaká nás ďalšie Tiché miesto? Nie, nezobudili ste sa z kómy a ani ste počas tohtoročného chaosu nepozabudli ísť do kina na očakávaný sequel na Oscara nominovaného hororu Tiché miesto. Pokračovanie plne pod režisérskym a scenáristickým palcom Johna Krasinskeho malo vyjsť tento rok na jar, no zo zreteľných dôvodov sa tak nestalo a film sa presunul na apríl budúceho roku 2021.

Kiná sú vo svete prázdne a premiéry trhákov sa zastavili v čase, no Hollywood žiadnu brzdu nezatiahol. Nie je tomu inak ani v prípade šepotavého sveta. Deadline sa dozvedeli, že štúdio Paramount Pictures si už na rok 2022 pripravilo nový film z univerza Tichého miesta. Nie je zrejmé, či pôjde o priame pokračovanie nadväzujúce na zatiaľ nevidený druhý film Tiché miesto: Časť II alebo o odlišný príbeh s inými hrdinami, no odohrávajúci sa v tom istom tichom post-apokalyptickom svete.

Čo je známe je to, že samotná idea vzišla z mysle Johna Krasinskeho, ktorý zrežíroval oba existujúce filmy, napísal scenár sequelu a spolupodieľal sa na scenári prvého hitu. V prípade zatiaľ bezmenného filmu ho však na oboch pozíciách nahradí oceňovaný Jeff Nichols, zodpovedný za filmy Mud, Loving či Midnight Special. Producentmi projektu sú Brad Fuller (Prvá očista), Andrew Form (Tiché miesto, Prvá očista), Michael Bay (Tiché miesto, Očista, Piatok trinásteho) cez ich spoločnosť Platinum Dunes a samotný John Krasinski pod záštitou Sunday Night Productions.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *