Preskočiť na obsah

Suspiria sa ukazuje v desivo atmosférickom traileri

Suspiria v novom kabáte.

Oficiálne Twitter konto filmu Suspiria na začiatku týždňa uverejnilo hádanku, ktorej správna odpoveď predstavovala dátum vydania prvého oficiálneho traileru. V absolútnom nadšení z vylúštenia sme si do kalendára zapísali „Trailer Suspiria – Piatok“. Nuž, ukázalo sa, že sme sa o jeden deň sekli, pretože trailer vyšiel dnes.

Teaser trailer vyšiel 4. júna a hypnoticky zaujal nejedného nadšenca v očakávaní, dokonca aj tí najväčší odporcovia remaku Argentovej klasiky uznali, že Suspiria novej generácie vyzerá dobre a svojsky.

Dario Argento je filmár, ktorého jedinečný štýl je ťažké napodobniť bez toho, aby každý pokus nebol označovaný za parodické vykrádanie. Suspiria z roku 1977 je v tomto smere skvelým príkladom, aj preto sa Luca Guadagnino, režisér novej Suspirie, vyhýbal označeniu „remake“. Sám sa vyjadril, že pôjde o podobný príbeh, no s úplne inou atmosférou. Vraj sa film vydá inými cestami. Tak, aby nebol kópiou a tak, aby nepošpinil meno originálu. Ukázať šialenú silu materstva, taký bol plán. Nečudo, veď originálna Suspiria je prvým dielom tzv. Materinskej trilógie. Suspiriu dopĺňajú filmy Inferno (1980) a The Mother of Tears (2007).

Do novej Suspirie sa mu podarilo získať zvučné mená ako Tilda Swinton, Dakota Johnson, Chloë Grace Moretz, Mia Goth či Jessica Harper, ktorá stvárnila postavu Suzy Bannion v pôvodnom filme. Scenár napísal David Kajganich.

Suspiria je príbeh o mladej Američanke, ktorá príde študovať do prestížnej nemeckej tanečnej akadémie. Akadémie, ktorá v sebe skrýva tajomné, hrôzostrašné a krvavé tajomstvá.

Luca Guadagnino a štúdio Amazon Studios nám v júni priniesli úžasný teaser trailer. Teraz si vychutnajte plnohodnotnú lahôdku.

Suspiria vyjde 2.11.2018.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: