Surreálny okultný film Daughter of Dismay na prvých záberoch

Daughter of Dismay a nové rekordy.

Jamesa Quinna musí poznať náš každý jeden čitateľ. V minulosti sme písali o jeho projektoch The Temple of Lilith,  The Law of Sodom, Sulphur for Leviathan, Flesh of the Void či režisérskych povinnostiach pri hudobných videoklipoch kapiel THEOTOXIN a Anderwelt. O dobrodružstvách Jamesa Quinna píšeme radi hlavne preto, že svojim filmárskym talentom rád posúva tvorbu do iných miest a výšin – nielen vizuálne, ale aj koncepčne. Navyše i napriek tomu, že sme v porovnaní s ostatnými menší web, James na nás nikdy nezabudol. A nezabudol ani teraz.

James Quinn totiž pracoval zrejme na najodvážnejšom krátkom filme v dejinách. Daughter of Dismay bude totiž prvý krátkometrážny film natočený a odprezentovaný na 70 mm IMAX-e. IMAX je označenie pre formát veľkorozmerového kinematografického systému, ktorý dokáže diváka vtiahnuť priamo do dejiska na plátne. Sám James Quinn sa vyjadril v tom zmysle, že chcel, aby diváci mali možnosť vnoriť sa do virtuálneho sveta umeleckého, precíteného hororového filmu a nielen do hollywoodskych blockbusterov a dokumentov o vesmíre.

Táto odvážnosť ale aj niečo stála – konkrétne viac než 115 000 amerických dolárov na 8 minút filmu. Ten sa navyše natáčal v nádherných a atmosférických rakúskych lesoch. Pridajte k tomu talentovaného režiséra fotografie Bena Brahem Ziryaba a veľkú rybu v podobe hudobného skladateľa Josepha Bishara, ktorý pracoval na populárnych hororových filmoch The Conjuring I-II, Insidious, Dark Skies či Annabelle. Spomenutie si rozhodne zaslúži aj Justin Schenck, umelec vizuálnych efektov, ktorý pracoval na filme Swordfish a televíznom seriáli The Exorcist. V Daughter of Dismay plnil úlohu producenta.

Daughter of Dismay vyrozpráva surreálny a mystický príbeh o emocionálne zdrvenej čarodejnici, ktorá v temných lesoch nájde všetko potrebné na naplnenie jej najväčšej túžby. Extrémnosť jej túžby a odhodlania však bude mať hrozivé následky. James Quinn sľubuje epický a emocionálny príbeh o okultizme a čarodejníctve s melancholickým finále.

Toto nádherne desivé a jedinečné bábätko Jamesa Quinna a produkčnej spoločnosti Sodom & Chimera Productions sa dostane na festivaly v roku 2019. Dovtedy sa však môžete pokochať nádhernými oficiálnym zábermi z filmu.

Zábery z filmu:

Plagát: