Preskočiť na obsah

Supernaturálny seriál ‚Locke & Key‘ na Netflixe aj v češtine

Horor na Netflixe pokračuje.

Joe Hill (vlastným menom Joseph H. King), syn Stephena Kinga, má úspešnú spisovateľskú kariéru. Jeho romány Rohy (Horns) a NOS4A2 sa dočkali filmového a televízneho spracovania. Príbeh Vo vysokej tráve (In the Tall Grass) na ktorom spolupracoval so svojim otcom, ste navyše mohli vidieť minulý rok na Netflixe.

Čím si však Joe Hill získal hordu fanúšikov sú práve komiksy. Jeho najpopulárnejšia komiksová séria Locke & Key vychádzala od roku 2008 do roku 2013. Prinášala príbehy o Locke rodine a desivo magickom dome Keyhouse v Lovecraft, Massachusetts ktorý v sebe ukrýval čarovné kľúče. Tieto kľúče ukoval Benjamin Locke v druhej polovici 18. storočia počas Americkej revolúcie po tom, čo na mieste terajšieho sídla Keyhouse Rebeli objavili portál do inej dimenzie. Démoni, ktorí sa chceli dostať do ľudského sveta, sa pri pokuse o vstup roztrieštili do šepkajúceho železa, z ktorých Benjamin kľúče vyrobil. Najpodstatnejším z kľúčov byť Omega kľúč, ktorý druhú dimenziu uzatváral.

Komiksy vychádzali v nechronologickom poradí, no prvá séria seriálu je založená na úplne prvom zväzku Welcome to Lovecraft, ktorý vypráva príbeh o Locke súrodencoch Tylerovi, Kinsey, a Bode, ktorí sa po smrti svojho otca presťahujú do rodinného sídla Keyhouse spolu so svojou matkou. Budú musieť čeliť nielen bizarným a desivým nástrahám „kľúčového domu“, ale aj temným silám, ktoré chcú získať všetky kľúče a s nimi supernaturálne schopnosti.

Seriálová adaptácia Locke & Key sa navyše varila pomerne dlho. Medzi rokmi 2016-2017 sa mali v rozdielny čas projektu ujať i Scottt Derrickson (Sinister, Deliver Us From Evil, The Exorcism of Emily Rose) či dokonca Andy Muschietti (To, To: Kapitola II).

Adaptácia sa tak nakoniec dostala z FOX k Hulu a z Hulu do Netflixu, kde všetky predošlé scenáre roztrhali a začali kompletne odznova za pomoci autora Joea Hilla. Show budú kormidlovať Carlton Cuse (Lost, The Returned, Bates Motel, Jack Ryan) a Aaron Eli Coleite (Heroes, Hostages, Daybreak).

V seriáli si zahrali Emilia Jones, Connor Jessup, Jackson Robert Scott, Darby Stanchfield, Bill Heck, Laysla De Oliviera, Coby Bird, Hallea Jones, Asha Bromfield a iní.

Locke & Key vyjde na Netflixe už 07.02.2020. Na Netflixe v Česku a na Slovensku seriál nájdete pod názvom Zámek a klíč, samozrejme aj s českým prekladom. Viac na stránke Netflixu: https://www.netflix.com/sk-cs/title/80241239

Trailer:

Zábery z traileru:

Plagát: