Superhrdinský horor má nový prírastok v podobe filmu Brightburn

Hororový Superboy.

Film Brightburn sa oficiálne prezentuje ako zástupca „radikálneho nového žánru“ superhero horor, takže sa zrejme zaradí vedľa filmy Split, The New Mutants a Glass. PR písmenková polievka však vyzerá na pohľad dobre. O réžiu sa postaral David Yarovesky, ktorý má hororové skúsenosti s filmom The Hive (2015). Producentom bol James Gunn, ktorý napísal a zrežíroval superhrdinské filmy Strážcovia Galaxie (2014, 2017), Super (2010) a ikonický horor Slither (2006). Lásku k hororu pritom oprášil aj v roku 2016 vo filme The Belko Experiment. V skratke, Brightburn mali v rukách ľudia so skúsenosťami v oboch žánroch, takže marketovaná fúzia má skutočný potenciál fungovať.

Clarkom Kentom inšpirovaný príbeh je o manželoch Breyerovcoch, ktorým sa dlhé roky nedarilo splodiť dieťa. Aj ich modlitby pôsobili prázdne a bez odozvy, až im podľa šťastného úsudku v jeden neskorý večer Boh odpovedal. Po veľkej rane našli blízko ich pozemku zvláštny pozostatok vesmírnej lode a v ňom drobné dieťa.

Brandon bol vychovaný v spoločnosti ľudí a svoj skutočný mimozemský pôvod mu adoptívni rodičia tajili. Brandon si však začínal všímať obrovské rozdiely medzi sebou a ostatnými rovesníkmi. K radikálnej zmene však prišlo v momente, keď si plne uvedomil svoju silu a superschopnosti.

Po odhalení pravdy o samom sebe v Brandonovi nastal skrat. Breyerovci si mysleli, že ich z neba spadnutý syn je predurčený na záchranu sveta. No vyzerá to tak, že sa mýlili.

Brandon zo svojich schopností strach nemá a vražda mu svedomie rozhodne nezaťaží. Ak vôbec svoje svedomie a myseľ kontroluje on sám…

Horor Birghtburn zrežíroval David Yarovesky. Scenár napísali Brian Gunn a Mark Gunn. Vo filme si zahrali Jackson A. Dunn, Becky Wahlstrom Elizabeth Banks, Meredith Hagner, David Denman, Matt Jones, Jennifer Holland a ďalší.

Brightburn je z produkcie The H Collective a Screen Gems (Sony). V USA vyjde 27.05.2019 cez Sony Pictures Entertainment. Český a slovenský dátum doplníme neskôr.

Trailer:

Zábery z filmu: