Štýlový mysteriózny horor Abrakadabra sa ukazuje v novom traileri

Magické giallo v upršanom októbri.

Dvojicu Luciano Onetti a Nicolás Onetti (známu aj ako Onetti Brothers) sme tu mali naposledy v máji minulého roka pri príležitosti vydania traileru na horor What the Waters Left Behind (Los Olvidados). Tento rok sa na filmovom festivale Sitges predstavia s celkom odlišným počinom.

Štýlový giallo projekt nesie názov Abrakadabra a dýcha atmosférou klasických európskych mysterióznych trilerov z druhej polovice minulého storočia. Pre bratskú filmársku dvojicu ide o návrat ku svojim koreňom. V roku 2013 Luciano Onetti napísal a zrežíroval giallo film Sonno Profondo. O dva roky neskôr už spolu s Nicolásom vytvorili ďalší zaujímavý a atmosférický giallo film Francesca.

Abrakadabra však pôsobí dojmom, že bude najlepším filmom z doterajšej tvorby bratskej dvojice. Novo vidaný trailer je farebný, autentický, špinavý, krvavý, vizuálne silný a plný napätia.

Uverejnená synopsa je taktiež zabalená v magickej mysterióznosti. Dej filmu je o Lorenzovi, synovi legendárneho kúzelníka El Gran Dante-ho. Veľký Dante tragicky zahynul pred 35 rokmi počas riskantného predstavenia. Lorenzo cítil potrebu kráčať v jeho šľapajách a aj preto sa neustále snaží vyrovnať svojmu otcovi.

Po dôležitom vystúpení v jednom z najslávnejších divadiel sa však začnú diať hrozivé veci. Ľudia začnú okolo neho umierať. Akoby chcel niekto naňho hodiť vraždu. Je to však pravda? Ťahá niekto za oponou nitkami alebo ide o jedno morbídne kúzelnické predstavenie?

O réžiu sa postarali Luciano Onetti a Nicolás Onetti. So scenárom im pomohol Carlos Goitia (Los Olviados). Vo filme si zahrali Clara Kovacic, German Baudino, Raul Gaderlini, Juan Bautista Massolo a ďalší.

Abrakadabra je z produkcie Black Mandala, Guante Negro Films a premiéru si odbije 11. októbra na filmovom festivale Sitges.

Trailer:

https://youtu.be/axzdwRM6KXA

Zábery z filmu: