Štúdio zodpovedné za ‚Hereditary‘ a ‚Midsommar‘ prichádza s novým hororom ‚Saint Maud‘

Nechajte sa zachrániť.

Vyzerá to tak, že jeden z adeptov na horor budúceho roku sa nám už predstavil. A24, štúdio, ktoré poznáte vďaka filmom ako The Witch, Hereditary, Midsommar či najnovšie The Lighthouse, vydala oficiálny trailer na úchvatne šialene vyzerajúci horor Saint Maud. Pôjde o celovečerný debut talentovanej filmárky Rose Glass, ktorá svoj originalitu preukázala v krátkych filmoch Storm House, The Silken Strand, Room 55 či v segmente Bath Time z antológie A Moment of Horror.

Film je o súkromnej sestričke Maud, ktorá sa už dlhšiu dobu stará o smrteľne chorých pacientov. Vo svojej práci vidí poslanie a naplnenie jej zmyslu života. Po desivo brutálnej traume z minulosti je práve staranie sa o druhých spôsobom vyrovnania sa s ťažobou jej životných skúseností. Maud je odovzdaná Bohu celým svojim srdcom a verí tomu, že má moc zachrániť ľudské duše od večného zatratenia.

Svoju misiu spásy ľudských duší nájde v pacientke Amande, bývalej tanečnici s ťažkým prípadom rakoviny. Maud začne byť posadnutá záchranou jej duše za každých okolností, čo vyvolá pár nepríjemných reakcií od chorej Amandy. Zatiaľčo Amanda si snaží užiť posledné dni života, Maud presvedčí samu seba o tom, že od záchrany Amandinej duše sa ju snažia odstaviť zlé sily. Niekto alebo niečo ju skúša. Kde je pravda však nevedno.

Vo filme od Rose Glass si zahrali Morfydd Clark, Jennifer Ehle, Lily Frazer, Fiona Thompson, Noa Bodner, Lily Knight a iní.

Saint Maud je z produkcie Escape Plan Production, Film4 a vyjde na jar budúceho roku.

Trailer:

Zábery z filmu: