Strašidelné vianočné poviedky z viktoriánskej éry vyšli v novej knihe

Horor patril k Vianociam odjakživa. Zbierka strašidelných príbehov z viktoriánskej éry to dokazuje.

Návrat k starým duchom Ameriky.

Ak patríte medzi ľudí, ktorí zvyknú s nostalgiou obdivovať tradičné a s osobnosťou naplnené obálky hororových kníh, tak zrejme poznáte pomerne mladé vydavateľstvo Valancourt Books, ktoré sa venuje publikácii prevažne hororovej, gotickej a inej žánrovej tvorby zo 17.-20. storočia. Cieľom je dostať klasické, zabudnuté či nikdy širokou verejnosťou neobjavené príbehy na trh v obálkach, ktoré rešpektujú tradičné umenie žánrových „paperbackov“.

V prvý decembrový týždeň Valancourt Books vydali už štvrtú kolekciu série „The Valancourt Book of ​Victorian Christmas Ghost Stories“. Ide o zbierku viac než 25 vianočných strašidelných príbehov od amerických autorov, ktoré zozbieral Christopher Philippo. V knihe je možné nájsť mrazivé príbehy pochádzajúce z 19. či skorého 20. storočia, ktorých cieľom je ukázať, že horor a Vianoce k sebe patrili i v Amerike, nielen vo Veľkej Británii. Čitateľ sa dostane do desivých sviatočných kútov New Orleans, San Francisca, Iowy, Dakoty či Portorika. Všetko od supernaturálnych, desaťročia na trhu nevyskytujúcich sa poviedok, až po atmosférické básne.

Zbierka The Valancourt Book of ​Victorian Christmas Ghost Stories, Volume 4 od vydavateľstva Valancourt Books vyšla na začiatku decembra a čitatelia z našich končín si ju môžu objednať s dopravou zdarma v online kníhkupectvách Book Depository a Blackwell’s. Kniha je dostupná v brožovanej i pevnej väzbe.

  • Názov: The Valancourt Book of ​Victorian Christmas Ghost Stories, Volume 4
  • Jazyk: Anglický
  • Počet strán: 232
  • Rozmery: 127 x 203 x 14mm (pevná väzba) / 127 x 203 x 13mm (brožovaná väzba)
  • Dátum vydania: 12/2020
  • Vydavateľstvo: Valancourt Books
  • ISBN (pevná väzba): 9781948405805
  • ISBN (brožovaná väzba): 9781948405812

Obálka:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *