Preskočiť na obsah

Stephen King videl To a podelil sa o svoje pocity

Stephen King videl prvú časť filmovej adaptácie jeho románu To a nezabudol sa podeliť o svoje pocity.

Ako sme písali v článku o pripravovanom filme podľa Kingovej knihy Geraldova Hra, Stephen King je držiteľom rekordu v počte filmových adaptácií literárnych diel spisovateľa. To číslo už prekročilo hranicu šesťdesiatky a s pripravovaným seriálom Castle Rock len narastie. Krátke filmy, seriály, televízne filmy, hollywoodske hity. Je teda pochopiteľné, že pri takom množstve sa nájde niekoľko filmov, ktoré ani sám Stephen King nemusí.

Doteraz nie je príliš veľkým fanúšikom Žiarenia (The Shining, 1980), všetkých sequelov Children of the Corn (Kukuričné deti, 1993-2001), či filmu Nočná Zmena (Graveyard Shift, 1990). Zároveň mu pri každom filme podľa jeho diela prináleží právo vidieť film ako prvému. Ide vždy o udalosť pri ktorej sa členovia tímu okolo filmu poctivo venujú nechtom na svojich prstoch a dúfajú, že si majster hororu nezapne mobil a nevypustí do sveta Tweet, ktorý zruinuje ich šancu na box office hit. Inak tomu nebolo ani pri špeciálnom premietaní hotového filmu To pri ktorom bol prítomný sám Stephen a pravdepodobne jeho pes The Thing of Evil.

Filmová adaptácia kultového románu To sa bude skladať z dvoch filmov. Prvý sa bude orientovať na detstvo hlavných hrdinov a kreatúry Pennywisa, terorizujúcej mestečko Derry v štáte Maine. Druhá časť bude rozprávať príbeh dospelých hrdinov a ich návratu do nočnej mory. Natáčanie druhej časti sa už údajne začalo a všetko bude pripravené na rok 2018.

Pripomíname, že režisérom oboch filmov je Andres Muschietti, ktorý má na svedomí horor Mama (2013). Film To bude R- rated a diváci sa môžu tešiť na drsné scény, čo je pochopiteľné, nakoľko ide o stelesnenie zla snažiacej sa zabiť malé deti. Mnohí stále špekulujú nad tým, či sa tvorcovia rozhodli sfilmovať aj jednu veľmi kontroverznú scénu zobrazujúcu sexuálny styk maloletých.

Siedmych detských hrdinov si zahrali Jaeden Lieberher, Finn Wolfhard, Nicholas Hamilton, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs, a Jeremy Ray Taylor. Finna Wolfharda môžete poznať zo seriálového hitu Stranger Things. Pennywisa si zahral Bill Skarsgard.

V každom prípade, Stephen King prostredníctvom svojej asistentky Marshy DeFilippo odkázal fanúšikom, že film To videl, produkcia je úžasná a fanúšikovia nemajú dôvod na obavy. Nakoľko sa Stephen King nebojí prejaviť negatívnu kritiku k svojim filmovým adaptáciám, môžeme len dúfam a veriť, že to Stephen myslel vážne a nemal len dobrú náladu.

Prvý film To vyjde 8. septembra v tomto roku.

Značky: