Ste pripravení na temnú čarodejnicu Sabrinu?

Polovičná čarodejnica na prahu temnoty.

V septembri sme napísali nadšený článok o pripravovanom seriáli Chilling Adventures of Sabrina na Netflixe a to aj z toho dôvodu, že mnohí z nás si pamätajú deväťdesiatkový rodinný čarodejnícky seriál Sabrina  – mladá čarodejnica, ktorý bol inšpirovaný komiksami z dielne Archie Comics.

V roku 2014 však vyšla nová temnejšia vízia o Sabrine, tentokrát pod záštitou Archie Horror. Komiksová séria Chilling Adventures of Sabrina bola zasadená do 60. rokov 20. storočia. Bola temná, hororová a vyspelá. Ponúkala známe postavy tetičiek Hildy a Zeldy, či priateľa Harveyho Kinkle-a, no taktiež obsahovala Madam Satan a jej pomstu voči celej rodine Stellmanovcov. Mať možnosť vidieť seriálovú adaptáciu temnejšej verzie Sabriny je preto jednoducho vzrušujúce.

Tak ako v komiksovej predlohe, aj v seriáli bude Sabrina čeliť osudovému rozhodnutiu. Blížia sa jej 16. narodeniny a je len na nej, či bude zvyšok života žiť ako smrteľníčka alebo sa vrhne naplno do svojho čarodejníckeho osudu. Predsa len, medzi smrteľníkmi má svojich priateľov, no temná stránka čarodejníctva je pre mladú Sabrinu taktiež lákavá…

Seriál má pod palcom Roberto Aguirre-Sacasa. Pôvodne malo ísť o seriál úzko spätý s populárnym Riverdale, no po tom, čo sa produkcia presunula z The CW do Netflix – u, je potvrdeným faktom skutočnosť, že minimálne dve série budú kompletne samostatné. Komiksový mág Roberto Aguirre-Sacasa a exekutívni producenti z projektu Riverdale však zaručujú, že Sabrinu čaká pochmúrna atmosféra a v budúcnosti aj návrat do sveta Riverdale.

V seriáli si zahrali Kiernan Shipka, Abigail F. Cowen, Miranda Otto, Michelle Gomez, Tati Gabrielle, Richard Coyle, Lucy Davis, Ross Lynch a mnohí ďalší.

Chilling Adventures of Sabrina vyjde 26. októbra na streamovacej službe Netflix.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=ybKUX6thF8Q

Zábery z traileru:

Plagát:


Publikovaný

v

od

Značky:

Komentáre

Jedna odpoveď na na “Ste pripravení na temnú čarodejnicu Sabrinu?”

  1. […] Ak nemáte poňatia o tom, čo je Chilling Adventures of Sabrina vôbec zač, viac o seriáli a originálnom podklade nájdete v našom článku tu. […]