Preskočiť na obsah

Staň sa členom klubu Smoliarov a získaj si pozornosť Pennywisa

Film IT sa pripravuje na svoju premiéru.

Fanúšik hororu, či nefanúšik. Čitateľ Stephena Kinga, či človek, ktorý sa dopustil najväčšej chyby vo svojom živote, všetci sa tešia a pripravujú na premiéru filmu IT (To), adaptácie rovnomenného románu od spomenutého kráľa hororu, ktorá má vyjsť už v tento štvrtok 7. septembra.

O filme sme toho popísali už veľmi veľa. Nie preto, že by by sme nemali o čom inom písať, no marketingový tím okolo klaunovského projektu dokázal vytvoriť fenomén kultu. Trailery, klipy, interaktívne videá, rozhovory, angažovanie Stephena Kinga, či špeciálne premietania pre klaunov. V tomto si prichádzajúci film zaslúži jednotku s hviezdičkou.

No (dvoj) hodina pravdy sa blíži a marketingové oddelenie si pripravilo ďalšiu príjemnú „hračku“ v podobe interaktívneho príbehu, ktorý vás vtiahne do klubu Smoliarov (Loser’s Club) a ochutnáte, aké to je byť súčasťou skupiny kamarátov, ktorí musia bojovať so stelesnením zla.

Tým zlom je To/Pennywise, desivá entita schopná naberať podobu strachov a fóbií svojich obetí, hlavne detí, ktoré zláka svojim nevinným klaunovským vzhľadom. V románe môžeme byť svedkami siedmich detí a ich konfrontácie s touto entitou. “To” malo v knihe aj iné podoby. Išlo napr. o Múmiu, Vlkolaka, Netvora z Čiernej lagúny, či Draculu. Tancujúci klaun Pennywise je však najikonickejší a v konečnom dôsledku pre detských hrdinov najpodstatnejší.

Nová filmová adaptácia sa bude skladať z dvoch samostatných filmov. Prvý z nich sa bude orientovať na detstvo siedmich hlavných hrdinov, známych ako Smoliari (Loser’s club), a kreatúry Pennywisa, terorizujúcej mestečko Derry v štáte Maine. Druhá časť bude rozprávať príbeh dospelých hrdinov a o ich návrate do nočnej mory. Natáčanie druhej časti sa už začalo a všetko bude pripravené na rok 2018. Túto skutočnosť potvrdil sám režisér Andrés Muschietti (Mama, 2013).

Siedmich detských hrdinov si zahrali Jaeden Lieberher, Finn Wolfhard, Nicholas Hamilton, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs a Jeremy Ray Taylor. Finna Wolfharda môžete poznať zo seriálového hitu Stranger Things. Pennywisa si zahral Bill Skarsgard.

Pripomíname, že slovenská premiéra filmu je 7. septembra!

No, teraz sme tu pre vašu žiadosť do klubu Smoliarov. Nech sa páči a nezabudnite si nasadiť sluchátka.

[maxbutton id=“1″]

Značky: