Spoznajte život vampírov vďaka filmu Living Among Us

Horor Living Among Us sa pozrie na zuby po krvi bažiacim vampírom.

Pravdepodobne si každý spomenie na novozélandský komediálny horor What We Do in the Shadows z roku 2014. Stal sa instantným hitom medzi fanúšikmi hororu a svojim upriamením na humor potešil aj nežánrového fanúšika filmu ako takého. Zhabal 24 cien, 18 nominácií a stal sa kultovým snímkom. Film o vampíroch žijúcich medzi ľuďmi, ich osobných problémoch a ťažkostiach pri zapadaní do spoločnosti, svojou hrou na klasické upírske stereotypy šikovne otvoril dvere ďalším mockumentary filmom.

Je ťažké povedať, či Briana A. Metcalfa inšpiroval práve spomínaný film, každopádne, aj on sa rozhodol prebádať životy vampírov žijúcich medzi nami, čomu robí garde aj samotný názov Living Among Us.

Partia dokumentaristov totiž dostane prístup k vampírskej rodine, ktorá sa rozhodla vyjsť so svojou bledou kožou na trh a pomocou dokumentárneho filmu ľuďom ukázať, že sa niet čoho báť. Ak však ako v prípade What We Do in the Shadows očakávate príjemný humor vznikajúci z pováh dokumentovaných vampírov, vyvádzame vás z omylu. Aj keď film Living Among Us ponúka komediálne momenty a situačný humor, povaha filmu sa rýchlo zmení na horor. Rodina totiž skrýva krvavé tajomstvo a dokumentaristi sa pomerne rýchlo ocitnú v ohrození ich životov.

V prípade režiséra a scenáristu v jednom, Briana A. Metcalfa, ide o druhý celovečerný počin. V minulom roku mu vyšiel horor The Lost Tree, ktorý získal 6 cien. Populárne sú aj jeho krátke filmy Sorrows Lost z roku 2005 a Don’t Stare z roku 2017. Okrem toho sa venoval viacerým videoklipom, filmovej produkcii, scenáristike, vizuálnym efektom a dokonca aj herectvu.

Vo filme si zahrali William Sadler, John Heard, James Russo, Esmé Bianco, Andrew Keegan, Thomas Ian Nicholas.

Sme na dielo multitalentovaného Briana A. Metcalfa zvedaví.

Living Among Us vyjde 1. júla.

Teaser trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: