Preskočiť na obsah

Spoznajte svojho démona vďaka hororu The Harrowing

Nemocniční démoni.

Nemocničné prostredie je odjakživa baštou hororového žánru. Sterilné prostredie, choroby, ihly, chirurgické nástroje, hrozné jedlo a paranormálne javy začínajúce od druhej hodiny rannej. Jednoducho, nikto by sa nenechal dobrovoľne odvliecť do nemocničnej izby. No detektív Ryan Calhoun sa k tomu odhodlá. Jeho najlepší priateľ sa totiž stal obeťou rituálnej vraždy so známkami kanibalizmu. Ryan verí tomu, že práve nemocnica, v ktorej jeho kamarát trávil posledné chvíle života, skrýva nelichotivé informácie.

Už len samotná hospitalizácia pod dozorom Dr. Franklina Whitneyho pôsobila prinajmenšom netradične. Ryanovi totiž odrecitoval filozofickú poučku o démonoch a vnútorných démonoch, ktorých držia pod zámkom naučené morálne hodnoty. Údajne sa v každom človeku skrýva démon, ktorý čaká na jednu malú trhlinu znamenajúcu jeho oslobodenie.

Detektív R. Calhoun pôvodne dúfal, že odhalí pravdu o úmrtí svojho priateľa a ilegálnych aktivitách nemocnice, no čaká ho ešte väčší horor ako v slovenských nemocniciach. Realita sa mu začne zapĺňať šialenými halucináciami, ktoré vypustia démona schovávajúceho sa v jeho vnútri. Hranica medzi realitou a vidinami je však veľmi tenká a to sa mu stane osudným.

Horor The Harrowing zrežíroval a napísal skúsený Jon Keeyes (Living & Dying, Phobia, Nightmare Box, Element). Zahrali si v ňom Matthew Tompkins, Arnold Vosloo, Michael Ironside, Hayden Tweedie, Erin Marie Garrett, Brandi Price, Susana Gibb, Stephanie Rhodes, Arianne Martin, Damon Carney a Morgana Shaw.

The Harrowing je z produkcie Wolfclan Productions a Highland Myst Entertainment. Dátum vydania ešte nie je známy.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=A0duj6gVpFQ

Zábery z filmu:

Plagát: