Preskočiť na obsah

Šokujúci videoklip si berie na paškál kresťanstvo

Vojdite do temnoty.

Jamesa Quinna už asi vážne predstavovať nemusíme. Pozorne sledujeme každý jeho projekt a vždy mu u nás radi dáme priestor. James Quinn má rozhodne špecifický a kontroverzný štýl, no vizuálne nádherný a šokujúci. Presne taký je aj jeho krátky film Chant Of Hybris k rovnomennej piesni od rakúskej black/death metalovej kapely Theotoxin. V Horormagórii sme naň s iskričkami v očiach čakali už dlhšie, preto nás veľmi pekne potešila správa od Jamesa Quinna.

James Quinn a Sodom & Chimera Productions sme tu už spomínali pri The Temple of Lilith,  The Law of Sodom, Sulphur for Leviathan, a Flesh of the Void, no „hudobného“ Jamesa Quinna s touto produkčnou spoločnosťou sme tu mali už pri videoklipe Trinity of Decay od Anderwelt.

Pri réžii a tvorbe videoklipu mal James Quinn voľnú ruku a s kapelou Theotoxin si kreatívne sadli. Táto black/death metalová kapela sa lyricky vyznačuje protináboženskými témami a ak náš web navštevujete pravidelne, tak viete, že aj James Quinn veľmi rád využíva symbolické i metaforické zobrazovanie satanizmu.

Názov piesne je Chant Of Hybris, a ak náhodou neviete, tak Hybris je bohyňa pohoršenia, násilia a hanebného správania. Vo videoklipe je tak možné vidieť šokujúce zábery, ktoré si berú na paškál kresťanstvo a vieru ako takú. Už len v druhom zábere je možné vidieť submisívnych Adama a Evu v moci diabolskej postavy s leviathanským (satanským) krížom na hrudi.

Videoklip je plný násilia, rúhania, anti-kresťanskej rebélie, odkazov na satanizmus a metafor, ktoré nejedno bystré oko potešia. To všetko zabalené v bezútešnej atmosfére, ktorú James Quinn dosiahol využitím 16 mm filmu.

Ak vás nižšie uvedená hudba nadchne, nový album Consilivm od kapely Theotoxin vyjde pod záštitou Massacre Records a predobjednáte si ho TU.

Videoklip:

Zábery z videoklipu:

Plagát:

1 názor na “Šokujúci videoklip si berie na paškál kresťanstvo”

  1. Pingback: Surreálny okultný film Daughter of Dismay na prvých záberoch - Horormagória

Komentáre sú uzavreté.