Preskočiť na obsah

Smäd po krvi a stratená múza v horore Bliss

Ľudský kokteil.

Joe Begos je u hororových fanúšikov obľúbený filmár, hlavne pre jeho nostalgický cit, silný vizuál a ochotu zájsť za hranicu divácky znesiteľnej brutality. Oba jeho filmy Almost Human a The Mind’s Eye patria do zoznamu „Musím vidieť“ každého jedného hororového fanúšika. Keď v septembri v roku 2018 oznámil svoj nový odvážny horor Dragged Into Sunlight, srdcia hororovej komunity sa zachveli vzrušením.

Dragged Into Sunlight pod novým názvom Bliss si odbije celosvetovú premiéru na filmovom festivale Tribeca Film Festival už o necelý týždeň 27.04.2019 krátko pred desiatou hodinou večer. K tejto príležitosti vyšiel prvý oficiálny trailer pod záštitou produkčnej a distribučnej spoločnosti Darksky Films.

Horor Bliss je o maliarke Dezzy Donahue, známej pre svoju temnú tvorbu. Pri práci na novom obraze sa ocitne v kreatívnom kŕči. Maľbu nie a nie dokončiť. Rozhodne sa svoju múzu prebudiť drogovými kokteilmi a novým šialeným barovým životom, no namiesto novej vlny kreativity ju zmetie vlna bizarných osobnostných zmien. Najhoršie obdobie však nastane vtedy, kedy sa po večierkoch začne prebúdzať bez vedomosti o jej činoch.

Na tom možno nie je nič unikátne zvláštne, no Dezzy sa v jeden deň prebudí s nekontrolovateľným hladom po ľudskej krvi. To je síce alarmujúce, ale aspoň sa jej konečne vrátila chuť po maľovaní. Dezzy mala vždy problémy udržať svoje závislosti na uzde, no sama nevie, či v tomto prípade vôbec prestať chce…

Horor Bliss zrežíroval a napísal Joe Begos. Zahrali si v ňom Dora Madison, Tru Collins, Rhys Wakefield,Jeremy Gardner, Graham Skipper a George Wendt.

Bliss je z produkcie Channel 83 Films a celosvetovú premiéru si odbije na filmovom festivale Tribeca Film Festival 27.04.2019.

Trailer:

Zábery z filmu:

Značky: