Preskočiť na obsah

Sluchový seriál ‚Hovory‘ buduje napätie a horor na vašej predstavivosti

Lepšie je raz počuť, než stokrát vidieť.

Medzi dôvody rastúcej popularity audio kníh a podcastov patrí využitie predstavivosti poslucháča. Započúvať sa do hereckého výkonu a ponoriť sa do vlastnou mysľou vytvoreného má niečo do seba. Najdesivejšou verziou zvukového média sú pravdepodobne záznamy telefónnych hovorov, hlavne tie patriace dispečerom 911 centier. Počuť konverzácie len pár minút pred desivou, traumatickou alebo fatálnou udalosťou dokáže zatriasť kýmkoľvek.

V Apple TV+ sa touto hlbokou a univerzálnou reakciou na hlas nechali inšpirovať a vytvorili seriál Hovory (Calls), pozostávajúci z deviatich dvanásť minútových epizód. Všetky epizódy sú zvukovými záznamami telefonických rozhovorov, ktoré na prvý pohľad so sebou nemajú nič spoločné, no zachytávajú desivé, nevysvetliteľné a bizarné udalosti vkrádajúce sa do bežných a dovtedy normálnych životov ľudí. Oficiálny trailer upozorňuje divákov na to, aby sa dobre započúvali a nezabudli dávať pozor na minimalistický grafický sprievod rozhovorov.

Hlasy jednotlivým postavám prepožičali veľké hollywoodske mená Pedro Pascal, Aubrey Plaza, Karen Gillan, Judy Greer, Nick Jonas, Lily Collins, Ben Schwartz, Mark Duplass, Nicholas Braun, Riley Keough, Rosario Dawson, Joey King a Jennifer Tilly.

Seriál Hovory (Calls) vyjde na Apple TV+ 19. marca 2021.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *