Slasher ‚The Stylist‘ ťa odradí od návštevy kaderníčky

Horor The Stylist vám zafarbí vlasy prírodnou červenou.

Pripravte sa na trvalú.

Ak si spomínate na film Maniac (1980) a neskorší remake s Elijahom Woodom z roku 2012, tak veľmi dobre viete, že obraz vyrezávania časti pokožky na hlave aj s vlasmi sa vie človeku zaryť do mysle na veľmi dlhú dobu a to i v prípade, že vám gény dopriali ušetrenie financií na šampónoch. Jill Gevargizian vo svojom debute The Stylist – vyrastenom z rovnomenného krátkometrážneho filmu – vzdala poctu práve legendárnemu Maniakovi.

Divák totiž vkročí do Claireinho sveta, v ktorom by by ste nemali problém nájsť za niektorým rohom aj Dr. Jekylla a pána Hyda. Claire sa počas dňa živí poctivou prácou vlasovej stylistky, no počas tichých a osamotených nocí ju obsesia s vlasmi premáha natoľko, že účesy zbiera od svojich čerstvo zavraždených obetí. Hádzanie krvavých účesov do nekonečne prázdnej studne svojho života ju vôbec nenapĺňa, no je to to jediné, čo pozná.

Tieto pocity rezignácie však ustúpia do úzadia v momente, keď k nej príde klientka Olivia a Claire požiada o účes na svadbu. Claire priľne na ideu normálneho života podobnému tomu Olivie a rozhodne sa so svojou zbierkou pokožiek hláv skoncovať nadobro a vyskúšať žiť obyčajný život. Lenže Claire veľmi rýchlo zažije následky potláčania svojich vražedných a zberateľských túžob.

Slasher The Stylist zrežírovala Jill Gevargizian a na scenári spolupracovala s Ericom Havensom a Ericom Stolzeom. Vo filme si zahrali Najarra Townsend, Brea Grant, Millie Milan, Laura Kirk, Kyle Ament, Jennifer Seward, Sarah McGuire a iní.

The Stylist je z produkcie Sixx Tape Productions, Claw Productions, Method Media, The Line Film Company a vyjde 1. marca 2021 digitálne na ARROW.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *