Slasher Don’t Look vzdá poctu klasickým hororom

Don’t Look ako pocta.

Cnie sa vám občas za klasickými americkým slashermi, v ktorých mladé telá padajú k zemi ako hrušky, tajomný vrah ma krvavý fetiš a nádherné ženy utekajú pred maniakom výhradne v spodnom prádle?

Nuž, tak vám radi zotrieme slzy z vašich ľúbezných tváričiek, pretože latinská Američanka Luciana Faulhaber si pre vás pripravila slasher Don’t Look, ktorý vzdáva poctu krvavým hororovým klasikám a zároveň ponúka svieži pohľad na obľúbený subžáner.

Príbeh sa skutočne na nič nehrá a predstaví nám päticu kamarátov – študentov, pre ktorých ide o posledné spoločné chvíle. Škola končí a každý sa vydáva svojou vlastnou cestou. Preto sa rozhodnú stráviť posledné sviatky Vďakyvzdania pokope v tichom a intímnom prostredí farmy. Nejde však o obyčajnú farmu. Blížia sa Vianoce a voňavé stromčeky musia niekde rásť. V tomto prípade na vidieku v Pensylvánii, kde sa na vianočný biznis pripravujú ujo a teta jednej z pätice, Nicole.  Tí však na sviatky vyrážajú preč a tak Nicole môže do sympatického domčeka pozvať Alexa, Lorenu, Teda a Sebastiana.

Príjemné spomienky, romantika a pocit jedinečnosti sa rázom premenia na vražedné hry, keď dočasných obyvateľov farmy začne terorizovať maskovaný šialenec. Ten neberie nič na ľahkú váhu a svoju morbídnu fantáziu si plní do bodky. Podarí sa vôbec niekomu prežiť a zistiť, kto sa skrýva pod maskou?

Horor Don’t Look sa objavil na crowdfundingovej platforme Kickstarter už v roku 2013. Celkovo sa na jeho vzniknutí podieľalo viac než 500 ľudí, ktorí spoločnými silami dosiahli sumu 50 tisíc amerických dolárov.

Prvý trailer sa objavil už v roku 2015, v roku 2017 si film otestoval festivalový okruh a teraz pri príležitosti získania distribučného partnera v podobe Wild Eye Releasing vyšiel prvý poriadny teaser trailer.

Ako sme už spomínali, o réžiu sa postarala Luciana Faulhaber, ktorej scenáristicky vypomohli talentované dámy Jessica Boucher a Danielle Killay. Vo filme si zahrali okrem režisérky Luciany Faulhaber aj Jeff Berg, Curtis K Case, Jarrod Robbins, Lindsay Eshelman a Javier E. Gómez.

Don’t Look je z produkcie Enuff Productions a cez Wild Eye Releasing vyjde niekedy na jeseň tohto roku.

Teaser trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: