Preskočiť na obsah

Sirotinec plný duchov v horore Malevolent

Sirotinec z pekla.

Angela a Jackson majú job, pri ktorom musia schovať posledné zvyšky empatie a nahradiť ich vidinou ľahkých peňazí. Pracujú totiž ako paranormálni vyšetrovatelia vedomí si toho, že nič medzi nebom a zemou neexistuje. Jednoducho si vyhliadnu smútiacich, naivných alebo vystrašených ľudí. Angela sa každému predstaví ako médium, ktoré dokáže pomôcť so všetkým spirituálnym. Kontakt so zosnulým, vyčistenie domu od zlých duchov? Nie je problém. Pár hodín „psychicky náročnej“ práce a je zarobené.

Ich najbližšou obeťou je pani Greenová. Žije v opustenom sirotinci a podľa vlastných slov ju vyrušujú neutíchajúce hlasy detských duší. Znie to ako jednoduchá práca, veď pani Greenová má očividne problémy s mentálnym zdravím.

Po príchode do sirotinca sa však očakávania paranormálnych vyšetrovateľov postavia na hlavu. Angela započuje detské hlasy, dokonca si začne byť istá tým, že zazrela obrysy kráčajúcich dievčat.

Sirotinec má desivú históriu, ktorá sa môže zahrávať i s mysľou skeptika. V minulosti v priestoroch sirotinca vyčíňal šialený vrah, ktorý zavraždil niekoľko nevinných dievčat.

Angela je v rozpakoch a zmätená. Naozaj sú hlasy mŕtvych dievčat skutočné alebo ide len o výmysel jej unavenej mysle?

Ak ak sú skutočné, čo od Angely chcú?

Horor Malevolent zrežíroval Olaf de Fleur a napísal ho Ben Ketai. Zahrali si v ňom Florence Pugh, Celia Imrie, Ben Lloyd Hughes, Georgina Bevan a ďalší.

Malevolent je z produkcie Embankment Films a Catalyst Group Media. Vyjde 05.10.2018 na streamovacej službe Netflix.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: