Šialený seriál Dark sa vracia za sprievodu nového traileru

Návrat do temnoty.

Nemecký mysteriózny seriál Dark odpremiéroval svoju prvú sériu v decembri roku 2017 exkluzívne na streamovacej službe Netflix a okamžite sa stal hitom. Príbeh plný zvratov, záhad, hororu a temnej atmosféry patril medzi najväčšie prekvapenia toho roku
. Doteraz sa o ňom diskutuje v súvislosti s ikonami Black Mirror a The Twilight Zone.

Ak ste seriál Dark nevideli, najlepšie spravíte, ak sa vyhnete upútavke a namierite si to priamo na Netflix, kde sa nachádza kompletná prvá séria a to aj s českými titulkami. Času na dobehnutie všetkého podstatného budete mať viac než dosť.

Samotný seriál Dark je z produkcie berlínskej spoločnosti Wiedemann & Berg Television. Dark sa v okolí Berlína aj natáčal. Príbeh je o mestečku Winden a o záhadnom zmiznutí dvoch detí. Pátranie začne odkrývať dvojité životy štyroch rôznych rodín a ich nezdravé vzťahy. Seriál však ponúka aj supernaturálne elementy a zaujímavý zvrat súvisiaci s tým istým mestečkom a rokmi 1953, 1986 a 2019. Únosy totiž nie sú žiadnym novým miestnym úkazom, no v tomto prípade nie je podstatné to, kto za nimi stojí, ale kedy sa udiali.

Za úspešným seriálom stoja tvorcovia Baran bo Odar a Jantje Friese. Druhá séria sa na Netflixe ocitne 21.06.2019. Tretia séria bola oficiálne potvrdená, čím sa zo seriálu stane trilógia, viď. podnázov traileru.

Trailer:

Zábery z traileru: