Preskočiť na obsah

Šialene bizarný horor Pieles so silným odkazom

„Nesúď knihu podľa obalu“ je ústredným motívom bizarného španielskeho hororu.

Pieles je režisérskym a scenáristickým počinom španielskeho talentovaného režiséra Eduarda Casanovu, ktorý sa na filmovej scéne svojej krajiny pohybuje už niekoľko rokov a tak veľmi dobre vie, aký podstatný je vzhľad.

Práve vzhľad, jeho dôležitosť a úloha v spoločnosti je hlavnou ideou filmu Pieles (Kože). V ňom uvidíme príbehy viacerých postáv trpiacich rôznymi telesnými deformáciami prekračujúcich medze priemerne vytrénovanej fantázie. Ako sa cítia, čím si prežívajú, ako ich vníma spoločnosť, a ako sa ich cesty života formujú na základe pohľadov ostatných je nepríjemne a depresívne oblečené do šiat drámy, body horroru a psycho-sexuálnej obraznosti. Svojim spracovaním pripomína farebný štýl Wesa Andersona skríženého s Todom Browningom.

Mimo iného film plný symbolizmu a metafor k diverzii a potláčanej individuality je rozhodne dielom, ktoré si nesmiete nechať ujsť.

Vo filme si zahrali Jon Kortajarena, Carolina Bang, Macarena Gómez a premiéry sa svet dočká na filmovom festivale v Berlíne ešte tento rok.

Zatiaľ si vychutnajte necenzúrovaný trailer:

Značky: