Preskočiť na obsah

Sestra z pekla v horore The Hollow Child

Diabolské dievča v horore The Hollow Child.

Samantha je tínedžerka, ktorá nemala ani len na chvíľu pokojný a hlavne normálny život. Celý ho strávila v náhradných rodinách, ktoré si ju pohadzovali ako horúci zemiak. Nikdy sa nedočkala normálnej rodiny a ani len slov „Milujeme ťa“. Vyrastať s pocitom nehodnosti jej vôbec nepridalo na sebavedomí, čomu už vôbec nepomáha turbulentné pubertálne obdobie.

Samantha sa ocitne znovu v novej náhradnej a usporiadanej rodine. Ako dievča na ceste k dospelosti to už nevníma tak tragicky, skôr u nej prevládajú pocity rezignácie a ľahostajnosti. Predsa len, opäť je v úplne novom prostredí, v novej škole a musí si zvykať na cudzích ľudí, ktorí sa snažia tváriť tak, akoby ju poznali celý život. Okrem mladšej nevlastnej sestry Olivie sa okolo nej motá chlapec, ktorý urobí všetko, čo jej zazrie na očiach. Využíva ho však len na domáce úlohy. Okrem týchto nepríjemných otravností sa jej do života pripletie aj kamarátka, pri ktorej sa prvýkrát v živote necíti tak, že nepatrí do tohto sveta. Preto na ceste zo školy cez nádherný les pošle svoju nevlastnú sestru Oliviu domov bez dozoru, aby sa mohla ísť nadýchať mladej slobody s novou kamoškou.

Olivia sa domov nevráti, stratila sa v lese. Búrka paniky a strachu trvala presne tri dni, keď sa zázračne a bez jediného škrabanca či náznaku traumy vráti Olivia domov. Všetko je v normále, život ide ďalej. Aspoň na prvý pohľad.

Paradoxne si práve Samantha začne všímať zmeny v správaní Olivie. Pôsobí ako z iného sveta, rozpráva pokojným a bezemočným hlasom. Z ničoho nič sa zvykne vo večerných hodinách objavovať nad Samanthinou posteľou. Najzvláštnejšou je však jej nová záľuba vo vypichovaní očí plyšovým medvedíkom. Niečo sa s ňou deje a nikto okrem Samanthy si to nechce pripustiť.

Čo sa s ňou stalo? Prečo je taká, aká je? Je to vôbec ona? Čo má Olivia za lubom? 

Režisérom snímky je Jeremy Lutter, pre ktorého ide o režisérsky celovečerný debut. Scenár napísal Ben Rollo. S J. Lutterom spolupracoval aj na úspešnom krátkom filme Gord’s Brother (2015). Vo filme si zahrali Jessica McLeod, Hannah Cheramy, John Emmet Tracy, Jana Mitsoula, Genevieve Buechner, Connor Stanhope a Johannah Newmarch.

The Hollow Child z produkcie Broken Mirror Films a Like Minded Media prinesie na AFM (Americký Filmový Trh) agentúra Devilworks. AFM sa bude konať od 1. do 8. novembra tohto roku. Dátum z týchto dôvodov teda ešte nie je známy.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

Značky: