Seriálové Psycho čoskoro odštartuje svoju finálovú sériu

Známy psychopat a jeho pretĺkanie sa životom bude pokračovať poslednou piatou sériou v seriáli Bates Motel.

Norman Bates je pravdepodobne najznámejším fiktívnym psychopatickým vrahom, ktorého vytvoril Robert Bloch pre svoj román Psycho. Ten sa v roku 1960 dočkal vlastnej slávnej filmovej adaptácie od Alfreda Hitchcocka. Film Psycho patrí medzi najznámejšie hororové filmy v histórii a to nielen vďaka Hitchcockovmu nesmiernemu režisérskemu talentu, ale aj pre svoju psychologickú komplexnosť, ktorú legendárne stvárnil Anthony Perkins v koži Normana Batesa.

Bates Motel je prequelom k filmovému Psychu primárne sledujúcim Normana Batesa a jeho matku Normu Bates po odchode z Arizony do malého mestečka v Oregone, kde sa snažia reštartovať svoje životy po nešťastnej smrti ich manžela a otca, a to kúpou starého motelu, ktorý sa rozhodnú oživiť.

Divák tak dostane unikátny pohľad na Normana Batesa vo svojich mladých rokoch, jeho dospievanie, premenu, problémy a medziľudské vzťahy, ktoré stáli za tým, čo sa udialo s Marion Crane.

Normana Batesa stvárňuje charizmatický Freddie Highmore a myseľ Normy Bates si opäť užije Vera Farmiga, ktorú môžete poznať z filmov The Conjuring.

Finálová piata séria odštartuje 20. februára tohto roku.