Preskočiť na obsah

Seriál ‚Prežiť svoju smrť‘ skúma, či existuje posmrtný život

Možno existuje dôkaz o tom, že smrť nie je koniec.

Existuje život po živote? Je vedomie lokálne, priviazané k zákonom fyziky alebo je súčasťou niečoho zatiaľ nepochopeného? Tieto otázky si aspoň raz za život položí každý jeden z nás. Túžba poznať odpovede na tieto otázky je úplne prirodzená. Smrť je predsa súčasť našich životov a našich kultúr. Chceme vedieť, či náš zosnulý člen rodiny v akejkoľvek podobe ešte „žije“. Chceme vedieť, či naše životy sa po jednom dni stanú zabudnutými. Chceme vedieť, či po smrti nastáva absolútny koniec alebo sa v nejakej forme na svet vrátime a dar života si rozbalíme znovu.

I keď súčasná moderná veda je pomerne jednohlasne na strane „Nie“, to nezastavilo vedcov-osamotených vlkov pri snahe zájsť do problematiky hlbšie a skúmať aspoň možnosť existencie strany „Možno“. Aj tieto vedou podložené dáta, vedecké experimenty, zážitky blízkej smrti, prežitia klinickej smrti, deti pamätajúce si minulé životy, reinkarnácie, komunikáciu s duchmi či údajné skúsenosti so svetom z druhej strany zozbierala žurnalistka Leslie Kean vo svojej knihe Surviving Death: Evidence of the Afterlife v roku 2017. Produkcia Netflixu vedená režisérom a exekutívnym producentom Rickim Sternom na základe tejto knihy vytvorila dokumentárny seriál pod názvom Prežiť svoju smrť (Surviving Death).

Šesť dielny dokumentárny seriál Prežiť svoju smrť (Surviving Death) vyjde na Netflixe už 6. januára 2021 pod názvom „Přežít svoji smrt“.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *