Scenárista hororu Blair Witch a producent filmovej trilógie Kruhy vás pozývajú na strašenie v Japonsku

Horor Temple poodhalí nástrahy turizmu.

Mnohé navštevované krajiny v sebe skrývajú krásy, ktoré bývajú bežným turistom zahalené a predsa len, každý chce počas krátkej doby vidieť toho čo najviac. Traja americkí turisti sa vydajú navštíviť Japonsko, avšak nie Fuji a ani opičí park. Jeden z trojice kamarátov je šialený nadšenec do chrámov a tých je v Japonsku viac než požehnane. Vybavení záhadnou mapou skúsia vyspovedať miestnych obyvateľov ohľadom jedného špecifického tajomného chrámu nachádzajúceho sa hlboko v džungli.

Každý opýtaný turistov upozorní na neslávne legendy o desivých silách pôsobiacich v staručičkom chráme. Údajne sa raz v japonskej džungli hrali deti, zotmelo sa a odvtedy po nich niet ani stopy. Samozrejme, trojica turistov si myslí, že ide o obyčajné strašidelné príbehy a tak sa hrdo s nadšením a adrenalínom v krvi dostanú do mysteriózneho chrámu. Tam ich namiesto krásnych fotogenických momentov stretnú temné sily a duše stratených detí. 

Temple je režisérskym debutom Michaela Barretta. Scenár napísal jeho brat Simon Barrett, ktorého každý hororový fanúšik pozná ako scenáristu filmov A Horrible Way to Die (2010), You’re Next (2011), The Guest (2014), Blair Witch (2016), pripravovaného remaku I Saw the Devil, či segmentov antológií V/H/S (2012), The ABCs of Death (2012) a V/H/S/2 (2013).

Na produkcii filmov sa podieľal samotný Neal Edelstein, muž ktorý bol v rovnakej úlohe pri filmoch The Ring (2002), The Ring Two (2005) a Rings (2017). Za spomenutie stojí aj Shinya Egawa, ktorý je ako producent zodpovedný za Ju-On 2 (2003) a One Missed Call (2008).

Vo filme si zahrali Logan Huffman, Brandon Tyler Sklenar a Natalia Warner.

Temple vyjde 1.septembra na VOD.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: