Preskočiť na obsah

Satanský kult a diabolský boj o pozemok v horore ‚Baphomet‘

Príprava pre diabolské plány.

Matthan Harris sa vo svojom celovečernom režisérskom debute veľavravne nazvanom Baphomet venuje témam mágie a satanizmu. Niet tak divu, že jednu z postav stvárnil aj sám Dani Filth z kapely Cradle of Filth.

Príbeh filmu Baphomet je o rodine Richardsonovcov, ktorá oslavuje tehotenstvo 28 ročnej dcéry. Tieto príjemné oslavy však preruší nečakaná návšteva Aksela Brandra, člena satanistického kultu. Hlave rodine Jacobovi navrhol odkúpenie pozemku s domom s požehnaním lídra kultu Henrika Brandra. Jacob ale ponuku odmietol, nakoľko mu o peniaze príliš nejde a pozemok má významnú sentimentálnu hodnotu. Satanský kult sa však nehodlá vzdať a rodinu sa pokúsi vyhnať pomocou desivých kliatob a hrôzostrašných, nevysvetliteľných tragédií. Rodina nadviaže kontakt s bielou čarodejnicou, ktorá im prezradí tajomstvo a zároveň dôvod, pre ktorý je ich dom tak vzácny pre satanistický kult. Začína sa boj dobra so zlom.

Vo filme Matthana Harrisa si zahrali Charlotte Bjornbak, Ivy Opdyke, Dani Filth, Colin Ward, Rebecca Weaver, Stephen Brodie, Giovanni Lombardo Radice a ďalší.

Baphomet je z produkcie Cyfuno Ventures, Incisive Pictures a vyjde 8. júna 2021 na VOD a fyzických nosičoch cez Cleopatra Entertainment.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *