Ruský horor od režiséra Nevesty vás vezme do vodného podsvetia smrti

Pozor na lásku Rusalky!

Väčšina ľudí túži po akejsi nádhernej a romantickej láske, ktorá dá človeku zmysel predierať sa hustou pavučinou prázdnej existencie. No ľudská láska nie je dokonalá a keď vzťah prežije počiatočnú úroveň zamilovanosti, oboch (alebo v prípade dohody viacerých) čaká partnerstvo, zvyk a zmierenie sa s krutou realitou limitujúcou našu schopnosť milovať.

Niektorí z toho dôvodu investujú do psov, cynickejšie povahy do mačiek a iní si vytvoria hororový web, vďaka čomu sa necítia tak sami. No láska nie je vždy pekná a ani vítaná. Minimálne ak sa do vás zamiluje stáročia mŕtva dievčina, ktorá sa premenila na morskú pannu so serióznym prípadom žiarlivosti.

Teda pardón, nie morská panna. U nás to bude zrejme Rusalka. Nie, nie tá opera. Vodná bytosť, niečo ako morská panna, len s tým rozdielom, že Rusalky sú kreáciou tragických úmrtí a samovrážd.

No a práve jedna taká Rusalka sa zamiluje do Romana, ktorého si túži odniesť do svojho vodného Kráľovstve smrti. Je tu však menší problém. Roman je zasnúbený s Marinou a jej sa akosi predstava vodnej kreatúry obchytkávajúcej jej budúceho manžela vôbec nepáči. Možno poniektoré z vás by sa na svojho muža vykašľali. Aj tak je predsa otravný, neupratuje po sebe a zabúda na všetky dôležité dátumy. No Marina je romantická duša a pustí sa do boja so zlodejkou a s ostatnými vodnými príšerami. Ach, keby len Marina vedela, čo Roman robil s Rusalkou pri nočnom jazere.

Marina má však strach z temných vôd a pri každom pokuse o záchranu jej hrozí premena na Rusalku. Podarí sa jej zachrániť svoj vzťah a dať Rusalkám lekciu? Má na to len týždeň. Potom sa jej Roman nenávratne premení na láskový bonbón pre Rusalku.

Horor Rusalka: Ozero myortvykh je od známeho ruského hororového režiséra Svyatoslava Podgaevskiyho, ktorý dal svetu horory Nevesta (The Bride, 2017) či Piková Dáma (Queen of Spades, 2015). Písali sme o ňom pri Neveste a naposledy pri horore Konvert (The Envelope, 2017), no z tohto projektu sa dal pre kreatívne nezhody nakoniec vypísať.

So scenárom mu pomohli Natalya Dubovaya a Ivan Kapitonov. Vo filme si zahrali Viktoriya Agalakova, Igor Khripunov, Efim Petrunin, Nikita Elenev a Sesil Plezhe.

Rusalka: Ozero myortvykh je z produkcie Central Partnership, QS Films, STGCinema a v ruských kinách vyjde 12. júla. Nedávno film zažil úspešné premietanie v Latinskej Amerike, takže sa v kinách objaví aj tam. U nás pravdepodobne nie.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: