Preskočiť na obsah

Rozhovory s mŕtvymi v horore The Nightshifter

Márnenie mŕtvol.

Túžili ste niekedy pracovať v márnici? Odsávať krv a po záverečnej utekať po dlhej chodbe k dverám, lebo síce neveríte na duchov, no riskovať aj tak nič nechcete. Znie to vzrušujúco. No ešte vzrušujúcejšie by bolo, ak by ste vedeli komunikovať s mŕtvymi. K márnici majú zrejme bližšie jedinci, ktorí ľudskú spoločnosť nevyhľadávajú, no Stênio v pripravovanom brazílskom horore The Nightshifter (Morto Não Fala) je výnimka. Výnimka, ktorá si rada pokecá s mŕtvymi.

Stênio pracuje v márnici v meste plného násilia a vrážd, takže jeho spoločenský krúžok sa rozrastá o nového člena každú jednu šialenú noc. Mať takýto dar mu prináša skúsenosti, ktoré nikto iný počas svojho života nezažije, no rozhovory s mŕtvolami so sebou nesú aj nepríjemnosti. V jednu noc mu zosnulý spoločník prezradí tajomstvá, ktoré na Stênia a jeho rodinu uvalia kliatbu. Celá jeho rodina sa stane terčom paranormálnych síl, ktoré Stêniovi ukážu moc druhého sveta.

Film The Nightshifter (Morto Não Fala) je od Dennisona Ramalhoa (Embodiment of Evil, J is for Jesus z antológie ABCs of Death 2). Zahrali si v ňom Daniel de Oliveira, Bianca Comparato, Fabiula Nascimento, Annalara Prates, Marco Kligman a Marco Ricca.

The Nightshifter (Morto Não Fala) je z produkcie Canal Brasil, Casa de Cinema de Porto Alegre, Globo Filmes a celosvetovú premiéru si odbije 17. júla na Fantasia International Film Festivale.

Trailer:

Zábery z filmu: