Preskočiť na obsah

Rodičia vás chcú zabiť… vo filme Mom and Dad

Rodičia si splnia svoje čierne túžby v hororovej komédii Mom and Dad.

Byť rodičom je náročné. Lepšie povedané, byť dobrým rodičom je extrémne náročné. Človek v podstate stratí zmysel svojho doterajšieho života a nahradí ho ukričaným a konštantne špinavým tvorom, ku ktorému je donútený cítiť hlbšie emócie než k pizzi, PS4 a hlučnému sexu.

Celá emocionálna a ekonomická existencia sa premení na kolísku, v ktorej sa uvelebí tvor s plánom stráviť minimálne 18 rokov pod ochrannými krídlami svojich rodičov.

Započne sa život plný nevďačnosti a nekontrolovateľnej ľahostajnosti. Rodič musí prejavovať záujem o život decka a rátať s odmietnutím. Potajomky čítať učebnice matematiky a predstierať, že naozaj nezabudol všetko o mocninách a odmocninách, len aby sa mu/jej dostalo sms oznam o štvorke z písomky.

A to nespomíname turbulentné pubertálne obdobie, počas ktorého hormóny a spoločenské tlaky hrajú niekoľkoročnú symfóniu katastrofy, emocionálnej slabosti a sexuálnej frustrácie. V tomto období väčšina rodičov plače do vankúša a ak si myslíte, že vaši boli výnimkou, mýlite sa. Fakt, že decko, ktorému ste utierali prdel a minuli ste naň peniaze, ktoré by zabezpečili ročný pobyt v päť hviezdičkovom hoteli na Maledivách, na vás nakričí a pošle vás do zadku, nie je ten z tých najpríjemnejších.

Týmto úvodom chceme povedať, že byť rodičom je skutočne desivé a nejeden rodič sa počas svojho rodičovstva ocitol v stave, kedy mal chuť svojho krásneho potomka vyhodiť z okna, upáliť ho alebo po ňom poskákať, kým nepraskne a nevymaľuje tapety svojej deckej izby.

Táto temná túžba, s ktorou sa stretol každý jeden rodič (bez výnimky), sa stane hlavnou myšlienkou hororovej a brutálnej komédie Mom and Dad.

Z ničoho nič sa totižto spoločnosťou začne šíriť nebezpečný vírus postihujúci rodičov. Jeho pôvod je neznámy, no spomína sa možné infikovanie skrz televízny signál. Popravde, v danom momente prestane byť podstatné to, čo a prečo sa deje. Takmer všetci dospelí sa premenia na vražedné monštrá, ktorých jediným cieľom je zavraždiť svoje deti.

Vo filme Mom and Dad sa divák stane členom normálnej dysfunkčnej rodiny, ktorú tvoria deti Carly, Joshua a rodičia Brent a Kendall. I keď svoju frustráciu obaja rodičia sem-tam uvoľnili, až teraz budú mať skvelú príležitosť vypustiť zo seba roky držania jazykov za zubami. Vírus im dá krídla a spoločnými silami urobia všetko pre to, aby svoje deti brutálnym spôsobom poslali na druhý svet.

Hororový žáner miluje meniť všetko vyvolávajúce pocit bezpečia na zdroj strachu. Mom and Dad tak zájde ešte ďalej, keď do vás zasadí myšlienku toho, že počas pokojnej noci nad vami stojí otec s nabrúseným nožom.

Za filmom stojí Brian Taylor (Crank, Ghost Rider: Spirit of Vengeance) a úlohu otca Brenta si zahral všetkým známy Nicolas Cage. Spoločnosť mu robili Selma Blair, Anne Winters, Zackary Arthur, Rachel Melvin a Olivia Crocicchia.

Mom and Dad je z produkcie Armory Films, XYZ Films a Zeal Media. Film vyjde 19. januára v roku 2018 a to hneď na digitálnych platformách.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát: