Preskočiť na obsah

Režisér Ľudskej stonožky sa vracia s ešte odpornejším filmom

Stonožka s nohou navyše.

Holandský režisér Tom Six sa so svojou trilógiou Ľudská stonožka (The Human Centipede) rozhodne zapísal do análov hororového žánru a nejednému divákovi vložil do mysle predstavu o vlastnení exotického domáceho zvieratka. Tom Six mal so svojou prvou stonožkou z roku 2009 jasný cieľ šokovať a to sa mu aj podarilo. Určite sa našli aj takí, ktorým sa predstava byť druhým článkom stonožky páčila, no režisér si pochutnával hlavne na výkaloch odborných kritikov.

Ak je niečo, za čo si Six zaslúži pochvalu, tak fakt, že jeho dve ďalšie časti neboli obyčajnou kópiou „úspechu“. Už pri druhej časti z roku 2011 bolo možné badať satirický podtón v čiernobielom obale. Veď samotný koncept bol o sympatickom mužíkovi, ktorý sa inšpiroval sledovaním prvého filmu. No a tretia finálna sekvencia z roku 2015 parodovala samotnú ideu ľudskej stonožky a udierala do politického systému v USA a do väzenskej kultúry.

Ľudská stonožka je trojdielny projekt, na ktorý nikto len tak nezabudne. Tom Six chce však znovu šokovať a to so svojim novým filmom The Onania Club z vlastnej produkcie Six Entertainment Company. A áno, názov filmu znamená presne to, na čo práve myslíte.

The Onania Club má vyjsť už tento rok na jeseň, no Tom Six stále odmieta prezradiť, o čom jeho nový počin bude. Sľubuje však silné ženské postavy. Potvrdenými herečkami sú Jessica Morris, Darcy DeMoss, Deborah Twiss, Karen Strassman a Flo Lawrence. Okrem toho by malo ísť podľa jeho slov o jeden z najneľudskejších a najodpornejších filmových zážitkov vôbec. Keďže sa príbeh The Onania Club bude odohrávať v Hollywoode, je možné domyslieť si zdroj perverznosti.

Všetko sú to však slová, ktoré hororoví fanúšikovia počúvajú pravidelne, no v prípade Toma Sixa sú určite ľahko uveriteľné.

Trailer a ani fotografie nie sú k dispozícii, no môžete sa pokochať príjemným plagátom.

Spomienky na stonožku: