Preskočiť na obsah

Režisér hororu Sirotinec vám chce opäť urobiť zo života peklo

Marrowbone a desivé tajomstvo o smrti matky.

Ak vám náhodou samo o sebe meno Sergio G. Sánchez nič nehovorí, určite vás do desivého obrazu uvedie hororový film The Orphanage resp. Sirotinec z roku 2007. Sánchez vtedy divákom priniesol príbeh o žene, ktorá do svojho rodného domu priviedla svoju milovanú famíliu. Dom, v minulosti detský domov pre hendikepované deti, však v sebe skrýval hrôzostrašné tajomstvá, ktoré začali vyplavovať na povrch skrz matkinho syna. Ten nadviazal kontakt s neviditeľným kamarátom.

Sergio G. Sánchez vie dokonale vytvoriť nepríjemnú a ťaživú atmosféru so skutočnými momentami hororu. Svoj talent sa pokúsil vložiť aj do svojho ďalšieho hororu s názvom Marrowbone. V ňom sa divák stane súčasťou života mladého muža a jeho štyroch súrodencov, ktorí spoločne žijú na celkom rozľahlom statku. Svoj pozemok a seba navzájom milovali až natoľko, že sa rozhodli utajiť smrť ich vlastnej matky, len aby mohli zostať spolu. Po čase sa však začne prebúdzať zlovestná entita, ktorá svojou prítomnosťou vyvolá niekoľko otáznikov. Čo je zač a o čo jej ide?

Sergio G. Sánchez sa postaral o scenár a réžiu. Pri produkcii pomáhal tím ľudí zodpovedný za Pan’s Labyrinth (Faunov Labyrint, 2006) a film A Monster Calls (Volanie Netvora, 2016).

V Marrowbone si zahrala hviezda seriálu Stranger Things, Charlie Heaton, mladá hororová diva Anya Taylor-Joy, ktorú ste mohli vidieť vo filmoch The VVitch (2015), Morgan (2016), či Split (2017). Okrem nich si v Marrowbone zahrali George MacKay, Mia Goth, Nicola Harrison, Kyle Soller, Robert Nairne a Matthew Stagg.

Film si sa dočká svojej premiéry 27. októbra tohto roku v Španielsku.

Trailer:

Zábery z filmu:

Plagát:

 

Značky: