Režisér hororu Exorcista natočil skutočné vyháňanie diabla

Reálny exorcizmus na kamere.

William Friedkin je osobnosť filmového sveta slávna hlavne pre prinesenie filmu The Exorcist v roku 1973 na strieborné plátna. Táto filmová adaptácia románu od Williama P. Blattyho sa stala filmovou a hororovou klasikou. The Exorcist bol v roku 1974 nominovaný až na desať Oscarov a odniesol si so sebou dve sošky. Do minulého roku bol The Exorcist najziskovejší R-rated horor. Predbehol ho film It.

Bol to práve William Friedkin, ktorý sa vrátil k exorcizmu vo svojom novom dokumentárnom filme The Devil and Father Amorth. Tentoraz však nejde o žiadnu fikciu svojvoľne pracujúcu so skutočnosťou. William Friedkin bol odhodlaný divákom ukázať reálnu tvár exorcizmu.

Na tejto ceste ho sprevádzal už dnes zosnulý Gabriele Amorth, oficiálny a legitímny exorcista Rímskej dicézy. Gabriele Amorth bol známy ako „Vatikánsky exorcista“ a vydal dve diabolské knihy Exorcista rozpráva a Exorcista: Viac príbehov.

V roku 2016 93 ročného G. Amortha čakal posledný prípad vyháňania diabla z tela posadnutej ženy a Williamovi Friedkinovi ponúkol možnosť tento prípad zdokumentovať. Friedkin si tak odžil déjà vu, len s tým rozdielom, že tentokrát pred ním nestála herečka.

Friedkin vo vojom dokumente vyspovedal kňazov, doktorov, G. Amortha i ľudí blízkych údajne posadnutej ženy.

Či už človek na posadnutie diablom verí alebo nie, dokument The Devil and Father Amorth je jednoznačne zaujímavou sondou do práce povereného exorcistu, jeho života o do celého fenoménu exorcizmu.

The Devil and Father Amorth je z produkcie LD Entertainment a vyjde 20. apríla cez distribučnú spoločnosť The Orchard.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=18f_1YbE0-E

Zábery z filmu:

Plagát: