Režisér hororu ‚Escape Room‘ prichádza s vlastným pandemickým trilerom ‚Safer at Home‘

Život v izolácii pokračuje.

Ani doma nie ste v bezpečí.

Ak nám niečo pandémia dala, tak je to vlna exploitation filmov alebo filmov inšpirovaných globálnou tragédiou. Niektorí filmári zobrali samotné limitácie produkcie ako spôsob vytvorenia šikovného hororu viď. Host a ostatní sa rozhodli vsadiť všetky svoje žetóny na hodenie samotného príbehu do sveta, z ktorého by sme sa všetci najradšej dostali vonku. Michael Bay čaká so svojim pandemickým filmom Songbird, Steven Knight, tvorca Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu), prišiel so svojou krimi komédiou Locked Down, no a z hororového sveta sa na „lockdowny“ pozrie Will Wernick. Môžete ho poznať pre filmy Follow Me a Escape Room.

Príbeh filmu Safer at Home je zasadený do druhého roka pandémie, kedy v auguste 2022 do pľúc civilizácie vletí nový variant vírusu, ktorého meno nevyslovujeme. Je trojnásobne infekčnejší a dvojnásobne smrteľnejší, čo v preklade znamená, že svet zapadne ešte do tvrdšej izolácie. Skupinka priateľov, ktorá pôvodne plánovala výlet do Las Vegas, sa rozhodla socializovať a zorganizovať „noc, ktorá zostane medzi nimi“ cez Zoom. Po skonzumovaní údajnej extázy dôjde v jednej „bubline“ dvoch partnerov k tragickej nehode, po ktorej Jen zostane ležať bezvládne na zemi. Evan, partner zodpovedný za smrť, sa rozhodne pred spravodlivosťou ujsť. Keby však vedel, čo ho vonku čaká, radšej by zostal doma.

Film zrežíroval a napísal Will Wernick (Follow Me, Escape Room) a zahrali si v ňom Emma Lahana, Jocelyn Hudon, Adwin Brown, Dan J. Johnson, Michael Kupisk, Daniel Robaire, Alisa Allapach.

Safer at Home je z produkcie Voltage Pictures, Showdown Productions, 7930 Entertainment a vyjde cez Vertical Entertainment 26. februára 2021.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *