Resident Evil Village sa ukazuje v prvom gameplay traileri

Resident Evil Village dostal oficiálny gameplay trailer

V dedine žije horor.

Capcom má pre fanúšikov hororu a Resident Evil nachystanú bohatú nádielku. Tento rok sa dočkáme animovanej Netflix série Resident Evil: Infinite Darkness a do kín príde filmový reštart od Johannesa Robertsa, ktorý ma bohaté skúsenosti s hororom vďaka filmom Temná strana dverí, 47 metrov pod hladinou a Oni 2: Nočná korisť. Za spomenutie jednoznačne patri aj pripravovaný 8 dielny Netflix originálny seriál, ktorého natáčanie sa má začať už budúci mesiac. Hráčov však momentálne zaujíma Resident Evil Village, hlavne po minulotýždňovom teaseri na udalosť Resident Evil Showcase (odvysielanú dnes) a predstaveniu novej postavy – vysokej a veľmi elegantnej upírskej dámy.

Roky 2019 a 2020 sa viezli na vlnách remakov. Po úspešnom a fanúšikmi odsúhlasenom remaku Resident Evil 2 vyšla minulý rok prerábka Resident Evil 3. Veľmi vlažné reakcie recenzentov a hráčov však veľmi rýchlo vystriedalo nadšenie, a to necelé 3 mesiace od vydania. Capcom totiž v júni oficiálne ohlásil v poradí ôsmu hlavnú časť Resident Evil série pod názvom Resident Evil Village a teraz sme sa na Resident Evil Showcase dočkali prvého herného traileru.

Príbeh Resident Evil Village sa odohráva niekoľko rokov po desivo traumatických udalostiach v predošlej časti Resident Evil 7: Biohazard. Hlavný protagonista Ethan Winters a jeho manželka Mia začali žiť svoj spoločný život prakticky odznova a v relatívnom pokoji pod ochranou BSAA (Bioterrorism Security Assessment Alliance), dúfajúc, že to, čo sa stalo v rodinnom zázemí u Bakerovcoch, sa už nikdy nezopakuje.

Tento sen im však prekazí Chris Redfield, bývalý člen S.T.A.R.S. a súčasný zamestnanec BSAA. Jeho zjavenie pre v tichosti žijúcu dvojicu spustí reťazovú akciu bizarných a strašidelných udalostí, ktoré rozrušeného Ethana vyšlú do mysterióznej dediny v Európe. Bytosti noci totiž uniesli jeho dcéru a Ethan je ochotný podstúpiť čokoľvek, aby ju zachránil.

Resident Evil Village od Capcom vyjde 7. mája 2021 na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox X/S.

Trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *