Psychologický horor ‚Posledná noc v Soho‘ dostal prvú upútavku

Anya Taylor-Joy v horore Posledná noc v Soho.

Tie roky sedemdesiate šesťdesiate.

Aj vy sa občas prichytíte pri snívaní o živote v inej dekáde, či dokonca v inom storočí? Stačí si pozrieť niektorý z ikonických štýlových filmov zo 60. rokov a okamžite ste danou érou posadnutí. Možno by bolo zábavné skočiť do živého začiatku Hollywoodu alebo sa ponoriť do oblakov vlasových sprejov, tužidiel, pastelových farieb a synthpopovej hudby 80. rokov.

Nie ste sami, podobne je na tom aj Ellie vo filme Posledná noc v Soho od Edgara Wrighta (Súmrak mŕtvych, Baby Driver). Je absolútne posadnutá módou a jej idolom Sandy, klasicky nádhernou speváčkou aktívnou vo vzrušujúcich 60. rokoch. Eloise by sa v niektorých momentoch dokázala stratiť v predstavách jej života.

Vesmír je však zvláštny a Ellie mysteriózne vkročí do Londýna v roku 1965. Nádherné mesto a v kinách sa premieta Thunderball so Seanom Connerym. Niet lepšieho času v našich dejinách. Po krátkom živote vo vysnívanom svete a bizarne zázračnom intímnom spojení s idolom Sandy, si ale Ellie uvedomí, že Londýn v roku 1965 nie je až tak nádherný. Jej sen sa začne rozpadávať a éru romantiky zakryjú nebezpečenstvo a z nočnej mory vykročený horor.

V atmosférickom psychologickom horore si zahrali Anya Taylor-Joy, Thomasin McKenzie, Matt Smith, Jessie Mei Li, Rita Tushingham, Synnove Karlsen, Margaret Nolan, Michael Jibson a Lisa McGrillis.

Posledná noc v Soho (Last Night in Soho) je z produkcie Working Title, Focus Films a vyjde 21. októbra 2021 cez CinemArt.

Teaser trailer:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *