Preskočiť na obsah

Prvý pohľad na ‚Záhadné sídlo Bly‘ od tvorcov ‚Dům na kopci‘

Návšteva nového sídla.

Vo februári, krátko pred zastavením sveta, sám majster hororu Mike Flanagan potvrdil dokončenie natáčania novej sezóny „The Haunting“ série nesúcej názov The Haunting of Bly Manor, v našich končinách známej ako Záhadné sídlo Bly.

Dům na kopci (The Haunting of Hill House) vyšiel v roku 2018 na Netflixe a stal sa okamžitým hitom, čo donútilo manažment Netflixu obom Mikeovi Flanaganovi a partnerovi Trevorovi Macymu predhodiť tučný balík peňazí za podpísanie niekoľkoročnej zmluvy. Mike a Trevor spolupracovali na Oculus, Hush, Gerald’s Game či na filmovej adaptácii Kingovho románu Doctor Sleep, takže išlo o celkom logický krok pre obe strany.

Záhadné sídlo Bly (The Haunting of Bly Manor) je moderným prerozprávaním ikonicky legendárnej novely The Turn of the Screw od Henryho Jamesa, v ktorej sa vychovávateľka stará o Milesa a Floru, siroty žijúce v bohatom sídle. Mladá žena však začne byť postupne presvedčená o tom, že pestré priestory sídla obývajú duchovia.

Mike Flanagan potvrdil, že pôjde o vynovenú a pozmenenú verziu známeho príbehu. Zároveň sa nechali inšpirovať aj ostatnými príbehmi Henryho Jamesa, hlavne The Jolly Corner či The Romance of Certain Old Clothes.

V tomto prípade sa bude dej odohrávať v 80. rokoch a narozdiel od predošlej sezóny, sa diváci dočkajú odlišných tém. Mike Flanagan a Trevor Macy sa už viac nechceli vrátiť k smútku, strate a vyrovnávaniu sa s traumou.

Zatiaľčo sídlo v Dům na kopci pôsobilo desivo, záhadne a bezútešne, v novej sérii bude na pohľad svetlé, príjemné a bezstarostné. To však neznamená, že v priestoroch medzi stenami neprebýva horor.

V seriáli uvidíte známe tváre ako Victoria Pedretti, Oliver Jackson-Cohen, Henry Thomas a Kate Siegel.

Práve Victoria Pedretti si zahrá postavu vychovávateľky Dani.

Záhadné sídlo Bly (The Haunting of Bly Manor) vyjde na jeseň tohto roku na Netflixe.

Zábery:

Plagát:

1 názor na “Prvý pohľad na ‚Záhadné sídlo Bly‘ od tvorcov ‚Dům na kopci‘”

  1. Pingback: Hororový seriál 'Záhadné sídlo Bly' prichádza s oficiálnym trailerom | Horormagória

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *