Preskočiť na obsah

Prvý pohľad na Insidious 4

Prvá snímka pripravovaného filmu Insidious 4 predstavuje novú postavu.

Filmy Insidious patria medzi komerčné najúspešnejšie hororové filmy modernej histórie. Nie je to prekvapením, keďže za nimi stoja talenty a zvučné mena hororu James Wan (SAW, Dead Silence, The Conjuring, The Conjuring 2, Insidious 1-2) a Leigh Whannell (SAW I-III, Dead Silence, Insidious 1-3). Pri Insidious a Insidious 2 sa o réžiu staral James Wan a o scenár Leigh Whannell. Pri treťom filme mal aj réžiu na starosti Leigh Whannell.

Insidious 3 bol prequelom k desivým udalostiam škrtiacich rodinu Lambertovcov. Končí sa scénou v ktorej Elise Rainier (Lin Shaye) odíde spolu so Specsom (Leigh Whannell) a Tuckerom (Angus Sampson). V Insidious 4 spoločne odštartujú biznis Spectral Sightnings a započnú novú kapitolu v ich životoch. Odsťahujú sa do Elisinho rodného Nového Mexika, kde sa zoznámime s jej rodinou, matkou a otcom.

Príbeh naberie hororový spád po tom, čo sa Elise rozhodne nájsť zvláštnu entitu, ktorá jej nedáva spávať a mohli sme ju zažiť v tretej časti. Práve pri tomto pátraní spoznáme aj novú postavu Aubrey (Tessa Ferrer). Špekuluje sa o tom, že Aubrey nepatrí medzi živých a ako duch bude pomáhať Elise v temnej sfére The Further.

Scenár napísal Leigh Whannell, ktorého na režisérskej stoličke po Insidious 3 nahradí Adam Robitel (The Taking of Deborah Logan).

Insidious 4 má vyjsť 20. októbra v roku 2017.

Značky: